Üldinfo

Prindi

 

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ametlik lühend ITL) on vabatahtlik organisatsioon, mille peaeesmärgiks on ühendada Eesti infotehnoloogia- ja telekommunikatsioonifirmasid, arendada nende koostööd Eesti suundumisel infoühiskonda, esindada ja kaitsta liikmesfirmade huvisid ning väljendada nende ühiseid seisukohti.

Põhilised tegevussuunad 

  • info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) valdkonna populariseerimine
  • erialase hariduse edendamine
  • seadusandluse parandamine

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu eelkäija oli 1992. aastal asutatud Eesti Arvutifirmade Assotsiatsioon (AFA).

23. märtsil 2000 ühines AFA Telekommunikatsiooniettevõtete Liiduga (TEL). Asutamisprotsessis osales 40 firmat. Uue liidu nimeks sai Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooniettevõtete Liit (ITL).

2005. aasta kevadel otsustati muuta Liidu nime Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liiduks, et liidu liikmeteks saaksid lisaks ettevõtetele astuda ka teised organisatsioonid ning haridusasutused.

ITL-i on tegutsemisaja jooksul korraldanud palju valdkondi hõlmavaid projekte, millest tuntumad on teabemess KONTAKT, foorum VISIOONIST LAHENDUSTENI ja suvesündmus OK-fest.