IT-innovatsioonifestival 2022

15. juuni 2022

IT-innovatsioonifestival tuleb taas! 15. juunil kell 13:00-16:30 vaadatakse Mektorys (Raja tn 15) või veebis otsa tehisintellekti ning selle usaldusväärsuse ja turvalisuse teemadele.

Lisainfo ja registreerumine: taltech.ee/itinnovatsioonifestival

Valdkondi, kus tehisintellekti rakendusi kasutatakse on tänapäeval juba kümneid. Me enamasti ei taju, et näiteks veebipoed, -otsingud, masintõlge, nutikad kodud või taristud, autod või küberturvalisuse lahendused kasutavad erinevaid rakendusi. Tehisintellekti tehnoloogiad muudavad meie elu ja majandust olulisel määral ka tervishoius, transpordis, militaarvaldkonnas, tootmises, avalikes teenustes või toidu tootmises ja põllumajanduses.

Kas me aga teame, mis toimub nende rakenduste „kapoti all“ ning kas need on usaldusväärsed ja turvalised? Kuidas tagada, et tehisintellektile söödetud andmed pärinevad usaldusväärsetest allikatest, on vabad eelarvamustest ja ei ole vastuvõtlikud manipuleerimisele? Lisaks on oluline küsimus ka tehisintellekti algoritmide toimimise mõistmine.

Vaatame ja kuulame neid teemasid hübriidüritusel juba 15. juunil kell 13-16.30 innovatsioonikeskuses Mektory ja veebis! Päeva modereerib ERRi ajakirjanik Anna Pihl.

Konverentsi peaesinejad on:

  • TalTechi tarkvarateaduse instituudi professor Pawel Sobocinski
  • Ettevõtja ja AI ekspert Jaan Tallinn
  • Tallinna Ülikooli tervisekäitumise ja spordibioloogia professor Kristjan Port
  • USA politoloog ja 21. sajandi sõjapidamise ekspert Peter Warren Singer.
  • Paneeldiskussioonis „Kas sellist tehisintellekti me tahtsimegi?“ osalevad professor Tanel Tammet, ettevõtja Jaan Tallinn, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi riigi andmete juht Ott Velsberg ning president Kersti Kaljulaid.

Eestikeelsed ettekanded on varustatud ingliskeelse sünkroontõlkega ning videotel on subtiitrid.

TalTechi IT-teaduskonna korraldatud hübriidüritus on suunatud nii üliõpilastele, ettevõtetele, ülikooli töötajatele ja teadlastele, üldhariduslike koolide ja kutsehariduskeskuste õpetajatele kui ka tulevastele üliõpilastele ja lapsevanematele.

Festivali laiem eesmärk on innovatsiooni kiirendamine, kaasates nii avaliku kui erasektori organisatsioone ning teha koostööd teaduslikku sisu omavate projektide puhul. Samuti pakkuda tudengitele praktilise ja projektipõhise õppe käigus ülesandeid, mille täitmine lisab väärtust osalevatele organisatsioonidele ja ühiskonnale.

TalTech