E-valitsemise konverentsil osalejaid 75 riigist

09. mai 2022

E-valitsemise konverents “Resilient and Seamless Governance” keskendub digiriigi toimepidevusele sõdade ja kriiside ajal ning tutvustab avaliku sektori digiteenuste tulevikku.

Konverents toimub 10.-12.05.2022 Tallinnas ja veebis aadressil egovconference.ee.

Eesti IKT klaster korraldab konverentsi raames 11. mail kella 15:45-16:30 digiteekaardi koostamise töötoa, partneriteks Aktors, B.EST Solutions, Cybernetica, AS Datel, Gofore Estonia, Levercode ja MindTitan.

Kolmepäevasel e-riigi konverentsil osaleb üle 300 digiriigi arendaja 75 riigist. E-riigi arengukoostööle suunatud konverentsil esinevad digiriigi suunajad Eestist, Beninist, Bosnia-Hertsegoviinast, Botswanast, Egiptusest, Iirimaalt, Kreekast, Luksemburgist, Mongooliast, Poolast, Tongalt, Tuneesiast, Tšehhist, Ukrainast ning rahvusvahelistest organisatsioonidest.

E-riigi akadeemia juhatuse liikme Hannes Astoki sõnul on teemad mõjutatud Venemaa sõjast Ukrainas, looduskatastroofidest ning tehisintellekti järjest suuremast kasutamisest avalike teenuste pakkumiseks. Samuti pakub Eesti digiareng jätkuvalt huvi paljudele riikidele ning arengukoostöö rahastajatele.

Konverentsi esinejateks on Eesti president Alar Karis, välisminister Eva-Maria Liimets, Future Life Institute’i juht Max Tegmark, Eesti digiarengu asekantsler Luukas Kristjan Ilves, Iiri digiriigi eestvedaja Barry Lowry, Ühendkuningriigi endine digidirektor Mike Bracken, Smart Africa peadirektor Lacina Koné, Poola digisaadik Justyna Romanowska, Ukraina digipöörde ministeeriumi eurointegratsiooni aseminister Valeriya Ionan, internetikeskkondade kasutuskogemuse ekspert Vitaly Friedman, Oxfordi ülikooli teadur Paul Timmers jt.

Kolmepäevane konverents algab sissejuhatava päevaga, mis keskendub vastupidava ja sujuva valitsemise eeldustele ja kogemuslugudele vulkaanipurske-järgses Tongas ning sise-ja välispõgenike toetamisele Ukrainas ja Poolas. Järgneb kahepäevane konverentsiprogramm. Lisaks ettekannetele ja vestlusringidele on osalejad oodatud rahvusvahelisi ja Eesti digilahendusi tutvustavale näitusele.

e-Governance Conference on välisriikide e-riigi arendajatele suunatud üritus, mida korraldavad e-riigi akadeemia (eGA) ja välisministeerium koostöös ITLi, Tallinna linna ja rahvusvaheliste rahastajatega. Tänavu toimub konverents 8. korda. Eelmisel aastal võõrsustas konverents 50 esinejat ja 1200 osalejat 140 riigist.

Eesti IKT klastri projekti tegevusi toetatab ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.