RockIT 10

IKT ettevõtete suurüritus RockIT traditsioon algatati 2009. aastal selleks, et tuua sektori inimesi kokku ka väljaspool töökeskkonda ja internetti. Kõik bändide liikmed on argipäeval professionaalidena tööl sektori ettevõtetes, õhtuti tehakse kolleegidega koos päris rockmuusikat.

RockIT 10 fotogalerii leiab ITL-i Facebookist. Fotod: Joanna Jõhvikas

Sel aastal tähistas RockIT juubelit. 10. aastat järjest astus lavale sektori bändide paremik. 17. mail 2024 nägi Helitehases (Madara 22a, Tallinn) 8 bändi sellises esinemise järjekorras:
19.30 avame uksed
20.00 Metrosert bänd
20.40 Mood Mess (Microsoft Eesti Arenduskeskus)
21.25 ShowBIT (ITL Segakoor)
22.05 Palavik (Microsoft/SAP)
22.45 The Salvers (Salv Technologies)
23.25 Grüne+ Wagen (Kühne + Nagel)
00.05 Levira ja Teletorni bänd
00.45 A Bit Selfish (Net Group)

RockIT kontserdi elluviimisele aitasid kaasa: trummid tõi lavale TH Drums.

Plakatid, mida on võimalik jagamiseks alla laadida:
horisontaalne EST ja ENG;
vertikaalne EST ja ENG.

Saage tuttavaks – tutvustame järjest esinevaid bände!

“Mood Mess”

Microsoft Eesti Arenduskeskuse (Microsoft Development Center Estonia) bänd nimega “Mood Mess” on osalenud RockIT-l algusest peale, nad on avanud konverentsipäevi, tehtud on hommikusi äratusi Hommiku TV-s, koos esitatud lugusid Tallinna Lauluväljakul sõprusbändiga Palavik ning esinetud Tartus koos Targetsi (Ericssoni bänd) mõnusate meestega.

RockIT-l astub bänd üles koosseisus:
Kaie Sauga – laul,
Ahti Urb, Mikk Peetrimägi – kitarr,
Oliver Ott – tšello,
Priit Lätt – trummid,
Madis Viksi – bass.

Levira ja Teletorni bänd

Lisaks sellele, et Levira aitab kõigil teistel ülekannete kaudu särada, loovad nad koostöös ka ise midagi kuulamisväärset. Üle nelja aasta tegutsenud Levira ja Teletorni bänd toob 17. mail Helitehases esitlusele Eesti rokiklassika parimad palad Mark Knopfleri võtmes, kuulda saab ehk ka mõnda omaloomingulist rokilugu.

Bänd astub üles järgmises koosseisus:
Hanna-Birgit Sinkel – vokaal ja rütmikitarr;
Annika Phillips – flööt;
Ago Väärsi – vokaal;
Urmo Soe – soolokitarr;
Kristo Kaasan – trummid;
Jüri Kriisemann – basskitarr.

Grüne+Wagen

Ettevõtte Kühne + Nageli bänd on lavadel rokkinud 10 aasta jooksul. Pakutavas valikus kuulajatele põhiliselt blues ja rock ning mõned ballaadid. Bändi moodustavad 4 instrumentalisti ning 3-4 lauljat. Põhiliselt on esinetud ettevõtte üritustel, loomulikult ka RockIT-l, vahel sekka muidki avalikke esinemisi, näiteks Hamburgis. Aga üks hästi salvestatud esinemine oli pandeemia alguses Alexela kontserdisaalis, kust tehti ülekanne üle maailma Kühne + Nageli inimestele. Sealt ka foto.

RockIT koosseis maikuus:
Mart Ambur, Anneli Nelson, Flavia Grohmann, Anastassia Kotin – laul,
Heiki Gibs Kübbar, Jüri Vesterblom – kitarr,
Viimar Lindau – bass,
Vassili Ždanov – trumm.

ShowBit 

ITL Segakoori osalemine RockIT-l algas koos bändiga “Palavik” 2012. a. Kaks aastat hiljem astuti lavale juba oma bändiga, nii on osaletud vastavalt teemale erinevate nimede all: PunkBit – pungiklassika, RockBit – glamrocki paremad palad, EtnoBit – rahvamuusika töötlused  rockivõtmes, EstoBit – EV100 auks. Bändi eripäraks on suure vokaalkoosseisu kasutamine rockmuusikas lisaks instrumentalistidele ning eranditult igaks ürituseks täiesti uue originaalkava koostamine. Seekord on laval ShowBit.

Koosseis lisaks fantastilisele ITL Segakoorile:
Paul Purga ja Rasmus Laks – klahvpill,
Meelis Rein – basskitarr,
Are Jaama – kitarr,
Ranno Ojaperv – trummid.

ITL segakoor, showbit

The Salvers

Tegemist on kõige uuem tulijaga RockIT kontserdile mõeldes. Põnevad on nad ka: päeval võitlevad bändi liikmed finantskuritegevusega (Salv Technologies OÜ), öösiti muunduvad aga rock- ja tantsumuusikuteks. Kokku on The Salversis liikmeid 7, nad pärinevad Ameerikast, Costa Ricast ja, muidugi, kodumaisest Eestist. Bändi esituses võib kuulda laule Blink182-st kuni Ursulani. Alguse sai bändielu väljakutsena esitatud lausest, kui taas Salv Technologies talvepäevadele esinejat otsiti. Basskitarristilt Mardilt küsiti, miks Salv’il bändi pole. No nüüd on. The Salvers lubab, et kohale tulijad saavad tunda, kuidas energia on laes!

Bändi koosseis RockIT-l:
Jonathan Orton: trummidel,
Mart Liivand: basskitarril,
Kelly Nõmmiko ja Kristi Nõlvak: laul,
Karl Kilgi, Kevin Tammearu ja Joshua Cabrera: kitarridel.

A Bit Selfish

Selline on Net Groupi bändi nimi. Isekus on mõnikord hea, eriti siis, kui tead, et sa lihtsalt pead oma lugu teistele esitama. Ja see võib kuulajatele meeldima hakata. Paistab, et nii ongi läinud, sest alates 2013. aasta Net Groupi suvepäevadest on bändi liikmed end vähemalt korra aastas kokku võtnud ja laval publiku ning enda meelt lahutamas käinud. Lisaks ettevõtte siseüritustele on jõutud ka suurtele lavadele – nagu RockIT ja Firmabändi võistlus. Kuigi bändil on kindel tuumik, on nad entusiastlike muusikutest kolleegidega igasugu koosseisudes lavale sattunud, ikka olenevalt sündmusest, repertuaarist, veenmisoskusest. Bändi esindaja Jaak Laanpere selgitab, et nende repertuaar ulatub vastavalt muusikamaitsele seinast seina: klassikalisest rokist ja funky rütmidest kuni 90-ndate tantsulugudeni, mis on saanud bändi rokilikku vürtsi. “Prioriteet valiku tegemisel on lihtne: peab käima tõmbama! Isegi siis, kui tuleb vahepeale üks vale noot. Või mitu. Välja arvatud Sandril, sest ta on sõgedalt hea kitarrist.”
Soovime pakkuda kaasahaaravat elamust, mis jääb meelde ka pärast muusika lõppemist. Sobime igas vanuses kuulajale, kindlasti leiab igaüks endale mõne loo, mis nendegi playlistis on.
A Bit Selfish – we don’t care that we can’t, we just play.

Palavik (SAP/Microsoft)

Ansambli Palavik algusajad Microsoftis on juba ajaudusse vajumas – keegi ei mäleta enam täpselt, aga see meenub, et bänd tuli kokku pärast Ümera lahingut. Pärast lahingut taoti mõõgad lihtsalt kitarrideks. Ja kuigi muu on kuidagi hämar, siis üks on kindel: kui hõigata pühasse laande “PALAVIK”, siis tavaliselt tulevad lavale kokku

 • Fred Viidul (laul, saksofon),
 • Rain Laane (laul, flööt),
 • Raigo Raid (löökriistad),
 • Tõnu Vanatalu (bass),
 • Allan Harand (kitarr)
 • Tiit Parts (kitarr).

Esitatava ühiseks nimetajaks võiks olla rock’n’roll, või siis Rock Hotelli pakutud sõna vaste „möllumuusika“. Ja kuna seda esitab ansambel Palavik, siis on tegemist palavikulise möllumuusikaga. On tulnud ette ka „MudilasPunki“ (väljendi autor Fred Viidul) – seda siis, kui esitatakse Arvo Pärdi loomingut Palavikulises võtmes. Mõnus meeleolu on RockIT-l kindlasti tagatud!

Metrosert

Metroserdi bänd on täitsa uus bänd. Nagu teada, siis Metrosert kasvab praegu kiiresti, sest lisaks Eesti Metroloogia Keskasutuse tööle on meiega liitunud Eesti rakendusuuringute keskus. Ja meil oli üsna kerge leida meie endi hulgast bänditäis kolleege. Pillide taga on:

 • Soolokitarr: Silvar Kallip, vesinikutehnoloogia valdkonna juhtivteadur
 • Basskitarr: Tarmo Põiklik, müügidivisjoni juht (eraelus tuntud ka kui HND bassimees)
 • Trummid: Egon Astra, optikavaldkonna teadur
 • Klahvpillid: Anne Muldme, kommunikatsioonijuht
 • Laul: Sheila Kalde, metroloog
 • Laul: Tarvo Mölder, Tarmo bändikaaslane HND-st

“Võtsime RockIT sünnipäevaüleskutset tõsiselt ning meie repertuaar on 100% Eesti lugudest. Meie kontor on Mustamäel ning ka meie prooviruum asub Mustamäel ning aeg-ajalt lähme peale tööd proovikast läbi. Plaanime RockiIT sünnipäevakontserdile väärika avapaugu anda,” selgitab bändi esindaja. “Näeme Helitehases!”
(Bändi foto loodud AI abil, päris bändi näeb 17. mail).


RockIT-l tõestasime taas, et IT rahvas on rokirahvas.​

Lisainfot küsi:

Evelyn PikkaniAssistent+372 617 7145
Elena KirtProjektide turundusjuht+372 617 7145+372 5656 8035