ITL Segakoor

ITL-i segakoor asutati 25.08.2010 ning koor tegutseb ITL Segakoor nime all MTÜ-na. Koori liikmeskonda kuuluvad peamiselt Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) ettevõtete laulu- ja muusikahuvilised, samas on segakoori teretulnud kõik teised laulmisest huvitatud isikud.

Kooriliikmetele võimaldatakse osa võtta lauluproovidest ja laululaagritest, saada osa hääleseadest, noodiõppest ja ühingu poolt korraldatud koorilaulu ja vokaalse enesetäiendusvõimalustest professionaalsete dirigentide eestvedamisel. Segakooris laulab ligikaudu 50 lauljat.

Segakoori peadirigendiks on Paul Purga. 2023. aasta koori noorusliku dirigendi stipendiumikonkursi võitis dirigent Rasmus Laks. Rasmus on toonud koori nooruslikku mõtlemist, positiivset energiat ning toetab igati koori arengut. Viimased aastab treenib koori hääli hääleseadjana Karin Salumäe. 
Segakooril on aidanud lavalisi liikumisi ja tantsusamme seada lavastaja Saima Kallionsivu ning tantsupedagoog Märt Agu.

Segakoori esimene lavaline ülesastumine toimus 2010. aasta oktoobris innovatsioonikonverentsil „Visioonist Lahenduseni“. Nüüdseks on avalikult ja peamiselt heategevuslikult esinetud Rakvere Punklaulupeol ja suvelaulupeol, Nõva Etnojämmil, Keila kirikutes ja kultuurimajas, Tallinna laululaval, Hopneri majas ja kohvikutes, IT Kolledži avaaktustel, ITL-i ja erinevate firmade või muudel pidulikel sündmustel ja sadamates, lennujaamades, vanadekodus ning muudes erinevates avalikes kohtades. 

ITL Segakoori repertuaaris on esindatud nii koorilaulu klassikud, nagu Läte, Hermann, Tormis, kui Ellington ja Gershwin jt, aga leitakse aega ka kaasaegsetele heliloojatele: Ehala, Tüür, Sisask, Uusberg ja paljud teised. 

Kui Sind huvitab rohkem ITL Segakoori tegevus või tulevikuplaanid, siis võta julgesti meiega ühendust: segakoor@itl.eeITL Segakoori kohta leiad lisainfot ka koori Facebooki leht.

2023. aasta veebruaris salvestas ITL Segakoor Eino Tambergi Juhan Liivi sõnadele kirjutatud loo „Isamaale“ ja esitles videot Eesti Vabariigi aastapäeval.
Mais osales segakoor üle mitme koroonaaasta taas rahvusvahelisel muusikafestivalil Thessaloniki linnas Kreekas ning pälvis oma särava esinemisega lõppkontserdil publiku eripreemia. Juuni alguses andis koor meeleoluka ühiskontserdi „Muuvikal“ koos EKA Kammerkooriga.

2022. aastal juunis etendas ITL Segakoor Kultuurikeskuses Kaja kahel korral oma uudismuusikali „Maailma parim laulukoor“. Kolmanda etenduse raames tähistati koos ITL perega tagantjärele ITL-i 20. ja ITL Segakoori 10. juubelit, mis Covid pandeemia tõttu edasi olid lükkunud. Juuni alguses esitles koor oma uut lustakat lauluvideot Olav Ehala loost „Laul inimlikkusest“.
Detsembri alguses toimus Tallinnas Eesti Metodisti kirikus Martin Palmeri missa “Misa a Buenos Aires“ edukas Eesti esmaesitlus koos projektiorkestri „Ventum“, solist Maarja Purga, bandoneoni virtuoosi Kaspar Uljase, „Vanalinna segakoori“, kammerkoori „Kuule“ (Soome) lauljatega. Sama kontserdi raames esitati ühiselt ka Urmas  Sisaski „Näärioratooriumi“.