Targa toote piloodid

Eesti IKT klaster algatas koostöös Estronicsi klastri ja Tallinna Tehnikaülikooliga kaks targa toote pilootprojekti, mille eesmärgiks oli tõestada, et digitaliseerimise kaudu on võimalik traditsioonilises tööstusharus ärimudelit muuta.

Ragnarok 2.0

Valminud on tööülikonna prototüüp, mille sees on näiteks kõnetuvastus, GPS-positsioneerimine, kukkumise tuvastus, aktiivsusmonitor, valgus jm. Targa rõiva prototüüp Ragnarok 2.0 sündis koostöös: Eesti IKT klaster kutsus kokku IKT-valdkonna ettevõtted ning Tallinna tehnikaülikooli esindajad, et koos viia ellu targa toote pilootprojekt. Selle asemel, et teha ootuspärane äpp või tehnoloogiaseade, otsustati tark toode teha mõnes väga traditsioonilises sektoris. Nii saadi kokku tekstiilifirma Protexiga. Projektiga liitusid ka Eesti targa elektroonika klaster ESTRONICS ja elektroonikaettevõtted.

Tark treiler

Tark treiler tähendab, et kliendil on võimalik treilerit broneerida ja rentida mobiiliäpi kaudu, samuti saab jälgida treileril teatud näitajaid. Tellijad soovivad prototüübi põhjal loodava reaalse toote kasutusse lasta võimalikult kiiresti. Targa treileri tellijad on Bestnet/Alexela, toote prototüübi loomise partneriteks on Tallinna Tehnikaülikool, THE Systems ja Wazombi Labs ja ITL-ist Telia.

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on Bestnet4.jpg

Fotod: Toomas Kärner, Edmond Mäll

Uuri ka:
BESTNET – Manufuture konverentsi esitlus, Toomas Kärner, Telia Eesti