Tootmislahendused

Tööstuse digitaliseerimise lahenduste demokeskkonna loomine

ITL-i eestvedamisel võeti ette väljakutse analüüsida metallitöötlemise ettevõtet Hyrles OÜ, et uurida, kuidas IT saab pakkuda reaalselt mõõdetavat väärtust. Tänaseks on ITL-i, Eesti Masinatööstuse Liidu ja OÜ Hyrles koostöös pilootprojektina valminud tööstuse digitaliseerimise lahenduste demokeskkond. Projekti elluviimist on toetanud EAS EL Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusest. 

Pannes kokku IT-firmade pakutava majandustarkvara, inseneritarkvara, detailplaneerimise, personaliarvestuse ning automaatse suhtluse seadmetega, loob see tervikliku keskkonna protsesside juhtimiseks reaalajas.
Erinevate ettevõtete koostöös käidi läbi metallitöötluse ettevõtte tarneahel, kogu tootmine jm kõikvõimalikud protsessid, tuli välja, et olemasolevaid ressursse kasutati vaid 60% ulatuses. Lisaefektiivsuse tõusu võib saada siis, kui teha kõik vajalikud investeeringud ja ka muudatused oma protsessides vastavalt pilootprojekti käigus tekkinud soovitustele. 

Videotes tutvustab Ave nii materjali kui ka inimese teekonda tootmise automaatset planeerimisest kuni reaalaja tehasesse jõudmist:  

Uuri: Industry 4.0 – Digitalisation and co-operation in process automation (U. Sisask, A. Kostiv, Manufuture 2017)

Kuula: Erakordne koostöö toob kaotatud raha tagasi (Äripäeva raadio) 

Loe: Hyrles peidab endas 40% lisaefektiivsust (Tööstusuudised)