10. e-riigi konverentsile Tartusse kogunesid 67 riigi esindajad

23. mai 2024

22.-23. mail 2024 toimus esmakordselt e-riigi konverents Tartus.

Konverents pealkirjaga “Digiedu võti” keskendus ühiskonna eduka digiarengu peamistele teguritele, mille üle olid kogunenud arutlema 500 digiarengute suunajat, elluviijat ja rahastajat kokku 67 riigist.

Konverentsil osalevad esindajad kõigilt kontinentidelt, sealhulgas digiministrid või kõrgetasemelised ametnikud 13 riigist: Angola, Costa Rica, Eesti, Keenia, Kõrgõzstan, Moldova, Tšiili, Nigeeria, Turks ja Caicos ning Ukraina.

Konverentsi peakorraldaja E-riigi Akadeemia (eGA) tegevdirektor Hannes Astok märkis, et viimase kümnendi jooksul on konverents muutunud digiriigi juhtide ja praktikute keskseks kohtumispaigaks e-riigi strateegiate kujundamisel, koostöö edendamisel ning Eesti e-riigi tutvustamisel. „Tehnoloogia areng, küberjulgeolek ja geopoliitilised väljakutsed sunnivad valitsusi pidevalt õppima ning pakkuma inimestele ajakohaseid digioskusi ja -tööriistu. Digiarengu eduka juhtimise võti on riigisiseses ja piiriüleses koostöös ning üksteiselt õppimises,“ sõnas ta.

Astok rõhutas ka konverentsi positiivset mõju Eesti e-riigi teadmuse ja lahenduste levitamisele maailmas. Näiteks Eesti päritolu andmevahetusplatvormi arendamine Djiboutis ja Beninis, Vaikse ookeani riikide digitaalse riigi tegevuskava koostamine ning koostöö Aruba, Dominica, Namiibia ja Kaimanisaarte ning Turks ja Caicose valitsusega.

Kümnenda e-riigi konverentsi teema on “Digiedu võti” (“Unlocking Digital Success”), mis hõlmab kõiki digiarengu võtmevaldkondi: inimesi ja nende digioskusi, kaasaegseid tehnoloogiaid ja nende strateegilist valikut, süsteemset juhtimist ning sidusrühmade ja partnerite kaasamist.

Lisaks tutvustasid Eesti IT-ettevõtted ja eGA Eesti e-riigi mõtteviisi ja lahenduste juurutamist mujal maailmas. Konverentsil on ka väljapanekuala, kus saab lähemalt tutvuda 17 IT-ettevõtte ja valdkonnaga seotud asutusee tegevusega. ITL-i liikmetest olid kohal Aktors, BCS Koolitus AS/BCS Digital Skills Academy, Cybernetica, CybExer Technologies, CTF Tech, AS Datel, Digital Nation, Nortal ja Proud Engineers.

Esinejate tutvustused, programm on konverentsi kodulehel https://2024.egovconference.ee/.

E-riigi konverents on digiriigi arengu suunajate ja praktikute ülemaailmne kokkutulek, mida korraldavad E-riigi Akadeemia (eGA), Välisministeerium ja Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus (ESTDEV). Konverents tähistab tänavu kümnendat aastapäeva Tartus, Euroopa kultuuripealinnas 2024.

eGA pressiteade

Jana SilaškovaE-riigi alamklastri juhtITL rahvusvahelistumise juht