ITL tunnustas kõige mõjukamaid tegijaid IKT valdkonnas

14. mai 2021

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) tunnustas tänasel 17. sünnipäevale pühendatud seminaril ITLi Aasta auhinnaga 2016. a. kõige enam IKT valdkonnas silma paistnud isikuid, ettevõtteid ja tegusid.


ITLi tegevjuhi Jüri Jõema sõnul tuleb juhtida avalikkuse tähelepanu IKT-valdkonna olulisematele protsessidele ja suundumustele. „Eesti IKT valdkonda kõige enam mõjutanud tegijad on kõrge lennuga ka maailma mastaabis. Tahame neid selle eest tunnustada.“ Auhinnad jagati kategooriates Aasta Idee, Aasta Tegija, Aasta Tegu ja Aasta Läbimurdja.

Aasta Idee – Paberivaba logistika algatuse eest Eesti Ostu- ja Tarneahela Juhtimise Ühingule Prolog, kes koordineerib initsiatiivi taga oleva esindusliku koostöövõrgustiku tööd. Lähiaastatel plaanitakse logistika- ja transpordisektori infovahetus digitaliseerida nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil. ITLi tegevjuhi Jüri Jõema ütleb, et paberivaba logistika võimaldab suurendada andmete kvaliteeti, annab parema ülevaate tarneahelas toimuva kohta, suureneb tarnekindlus ning kaubad liiguvad kiiremini.

Sel aastal nimetas ITL kaks aasta tegijat.

Aasta Tegijad – Kaidi Ruusalepp ja Karoli Hindriks valiti Euroopa startup- ja riskikapitali maailma 50 mõjukaima naise hulka.
Finantsmaailmas innovatsiooni levitav Kaidi Ruusalepp on idufirmade börsi Funderbeam asutaja ja tegevjuht. Karoli Hindriks on asutanud Jobbaticali platvormi, kus pakutakse eneseteostamise võimalust tehnoloogiavaldkonna professionaalidele. „Neid kahte eestlannat, kes riigipiire millekski ei pea, on märgatud mujalgi,“ ütleb Jüri Jõema. „Nad oskavad reageerida nõudlusele ning on käivitanud idufirmade turuplatsi ning põnevate töökohtade ja professionaalide kohtumispaiga. Ka ITL tahab neid ära märkida ja suurte mõtete teostamisele hoogu juurde anda.“

Ka aasta tegusid on sel korral kaks.

Aasta Tegu – Vali-IT programmi ellukutsumise eest Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile. Programmi „Vali IT!“ käigus pakutakse 500 inimesele järgmise 3,5 aasta jooksul võimalust end täiendada. „Sellele täienduskursusele kandideerijatel on võimalus oma karjäärile uus suund anda ning tulevikus tarkvaraarendajana tööturule suunduda,“ märgib Jüri Jõema.

Aasta Tegu – Seadusemuudatuse eest, mis vähendab valguskaablite paigalduskulusid, Riigikogu liikmete algatusgrupile. Seadusemuudatuse algatasid Tanel Talve, Andres Metsoja, Mihhail Stalnuhhin, Andres Ammas, Henn Põlluaas ja Kristjan Kõljalg. ITLi tegevjuht Jüri Jõema selgitab, et seaduseks saanud eelnõu loob eeldused lairibaühenduste viimiseks kodude, ettevõtete ja asutusteni sel moel, et ühiskasutusse võetakse olemasolevad elektripostid ja muu taristu, et nende külge paigaldada sidevõrgu elemente.

Aasta Läbimurdja 2016 – Skeleton Technologies OÜ-le kiire ja muljetavaldava läbimurde eest nii Euroopas kui ka mujal maailmas. Superkondensaatoreid tootev Skeleton Technologies nimetati teist aastat järjest maailma saja mõjukaima innovaatilisi ja puhtaid energialahendusi väljatöötava ettevõtte hulka, käivet kasvatati kordades, Aasia riskikapitalifondi juhtimisel saadi miljoneid väärt rahasüst, Eestisse ehitati tehas. Jüri Jõema sõnul on heast ideest kasvamas võimas äri.

ITL annab auhindu välja alates 1998. aastast.  Fotod seminarist ja auhinnatseremooniast ITLi Facebookis (autor: Joanna Jõhvikas)