Eesti ettevõtjad on taas Rwandas üle-Aafrikalisel innovatsioonifoorumil

14. mai 2019

„Eestis oleme me aastatega ja piiratud vahenditega ehitanud e-riigi, mis tõesti töötab – meil on teenused, mis parandavad inimeste eluolu ja ettevõtluskeskkonda reaalselt, igapäevaselt,“ sõnas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut. „See on põhjus, miks käiakse Eestis meie kogemust kaemas ja tahetakse nii Aafrikas kui ka

„Eestis oleme me aastatega ja piiratud vahenditega ehitanud e-riigi, mis tõesti töötab – meil on teenused, mis parandavad inimeste eluolu ja ettevõtluskeskkonda reaalselt, igapäevaselt,“ sõnas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut. „See on põhjus, miks käiakse Eestis meie kogemust kaemas ja tahetakse nii Aafrikas kui ka mujal Eesti lahendusi ja kogemusi üle võtta – riigi ja erasektori koostöös katsume sellest huvist reaalseid ekspordivõimalusi luua, sh seekordsel Transform Africa üritusel osalemisel jõude ühendades.“ 

Kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Paltsi sõnul otsivad Aafrika riigid täna aktiivselt võimalusi oma avalike teenuste ja süsteemide digitaliseerimiseks. „Eesti ettevõtjad on väga heas seisus, sest lisaks e-riigi kogemusele Eestist, on nüüdseks saadud ka esmased kogemused sealses piirkonnast. Aga selleks, et seni saavutatu looks uusi võimalusi ja meie ettevõtjatel läheks jätkuvalt hästi on tähtis aktiivselt panustada ning kohal olla,“ selgitas Palts. 

16. mail toimub praktiline seminar, kus Eesti ettevõtted tutvustavad seda, kuidas digilahendused 1,2 miljardi Aafrika kodaniku elukorraldust lihtsustada saavad. “Näitame, et digitaliseerimine võimaldab kokku hoida töötunde ja tõsta efektiivsust,” selgitab Eesti IKT klastri juht Doris Põld. “Hästi funktsioneeriv e-riik on nähtamatu, päevade asemel saab asjad aetud sekunditega. Meile harjumuspäraseid digilahendusi saab kohandada ka teistes riikides. Seepärast ei ole liialdus öelda, et me aitame klastriga riikidel ja organisatsioonidel jõuda maailmatasemel digitaalsete ühiskondadeni.” 

Eesti ettevõtjad osalevad tippkohtumise raames toimuvatel paneelaruteludel ning tippkohtumise väliselt toimus kohtumine ka Rwanda IT ja innovatsiooniministri Paula Ingabirega. 

Kaubandus-tööstuskoja ja Eesti IKT klastri korraldatav Eesti IKT sektori visiit Rwandasse toimub 13.-17. mail. Äridelegatsiooni kuulub 13 inimest kaheksast Eesti IKT-ettevõttest: Net Group,  GoSwift, Aktors, Reach-U, Cybernetica, RaulWalter, B.EST Solutions Estonia ja Nortal. Delegatsiooni juhib majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side- ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut. 

Visiit korraldatakse välisministeeriumi arengu- ja humanitaarabi vahenditest rahastatava arengukoostöö projekti raames. e-Estonia paviljoni Transform Africa Summitil toetab klastriprojektide raames Euroopa Liit, Euroopa Regionaalarengu Fond.