Veebiseminar “Intellektuaalomandi kaitse Spotify näitel”

16. jaanuar 2024

16. jaanuaril kella 13.00-15.00 on meil ainulaadne võimalus kohtuda Spotify intellektuaalomandi valdkonnajuhi Per Wendiniga.

Kas teadsid, et Spotify omab hetkel ca 1000 patenti? Nad on patenteerinud näiteks muusika soovitus algorütme, andmetöötlusmetoodikaid, UI/UX disaine, sihitud reklaamide ning sisuedastus tehnoloogiaid jne. Per Wendin räägib intellektuaalomandi kaitsest Spotify’s, selle integreerimisest ärimudelisse ning kuidas intellektuaalomandit hallatakse.

Kohtumine on mõeldud ITL-i, IKT klastri ja ITS Estonia liikmetele ning keskendub sektori eripäradele.

Kuigi Eesti IKT sektor on edumeelne, siis intellektuaalomandiga teadlikult tegelemine ja selle kaitsmine pole väga tavapärane praktika, mis võib pikemas perspektiivis ka IKT-ökosüsteemi arengut takistada. Samal ajal on intellektuaalomandi kaitsmine üks nähtavamaid kriteeriume lisandväärtuse ja konkurentsieelise kasvatamisel. Tehisintellekti jms tulekuga on sektoriülesed tooted/teenused üha tavapärasemad, millega eelduslikult kaasneb ka palju innovatsiooni ja intellektuaalomandit. Seetõttu on ka meie sektoris intellektuaalomandi kultuuri arendamine olulise tähtsusega.

Allan TammeInnovatsiooni- ja jätkusuutlikkuse valdkonna juht+372 6177 145+372 5668 0200