Martín Palmeri Misatango

01. detsember 2022

ITL Segakoor esitleb

Pileti hind 12 eurot.
Sooduspilet õpilastele, tudengitele, pensionäridele hinnaga 8 eurot. Istekohad on määramata. Palun andke hiljemalt 30.11.2022 oma piletisoovist teada meilile: kontsert@itl.ee.

Misatango ehk Misa a Buenos Aires tango võtmes on teos, mis heliseb hinges vastu veel kaua pärast kuulamist. Kiriku panevad helisema kolm koori ja orkester Paul Purga ja Lauri Aava dirigendikepi all. Tangot te kirikus tantsida ei saa, aga proovige kohe koduteel, hing on pärast kontserti kergemast kergem ja jalad liiguvad ise. Argentina helilooja Martín Palmeri (1965) teab, kuidas hingekeeltel mängida ja ta teeb seda katoliku missa vormis. Halastus, tänulikkus, õndsus, kristlik usutunnistus, patukahetsus, pühadus – nende saatel liigume jõuludele vastu.

40-minutiline üllatavate ja kaasakiskuvate rütmidega teos tuli esiettekandele 1996 Buenos Airese Broadway teatris. Elame vaid kord ja teha tuleb suuri asju, ütles ITL Segakoori kauaaegne peadirigent Paul Purga ning tõi selle teose Eestisse. Kaasa teeb üks Eesti parimaid metsosopraneid Maarja Purga, keda kuuleb tavapäraselt Euroopa ooperiteatrite lavadel. Kes pole veel tuttav bandoneoniga, tangoorkestrite lahutamatu pilliga, siis Kaspar Uljas tutvustab seda teile. Klaveril Kristjan Veermäe.

Lisaks ettekandele tuleva Urmas Sisaski Näärioratooriumiga juhatame sisse jõulukuu.

Ootame teid neljapäeval, 1. detsembril kell 19.00 Kadrioru serval asuvas Metodisti kirikus.

Sündmuse info ka ITL Segakoori Facebookis.

ITL Segakoor