Küberturvalisuse lühikoolitus tööstusettevõtetele
22. aprill 2025Olete oodatud 22. aprillil kell 14.00-17.00 toimuvale küberturvalisuse lühikoolitusele.
Kas oled teadlik küberriskidest, mis võivad sinu ettevõtte andmeid, kliente ja äritegevust ohustada? Kas tead, kui suur on tõenäosus, et just sinu ettevõte on küberkurjategijate järgmine sihtmärk?
Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITLi) praktiline koolitus „Appi rünnatakse! Praktilised näited ja juhised, kuidas kaitsta end küberohtude eest!“ annab selged ja kergesti mõistetavad juhised, kuidas vähendada küberrünnakute riske ning kaitsta oma ettevõtet ja vara.
Millal? 22. aprillil 2025 kella 14.00-17.00
Kus? Koolitus toimub Teamsi vahendusel (registreerunutele saadame lingi jooksvalt).
Kellele koolitus on mõeldud? Tööstusettevõtete juhid ja otsustajad, kes soovivad küberturvalisuse olulisust paremini mõista ning oma ettevõtte kaitsmiseks praktilisi meetmeid kasutusele võtta.
Koolitajad: Lean Digital, KPMG, Telia, RiskSight.
Osalemiseks palume registreeruda siin.
Koolitusel käsitleme järgmiseid teemasid:
1. Miks tasub kübeturvalisusega tegeleda?
Küberrünnakud võivad kaasa tuua nii suuri finantskahjusid, andmelekkeid kui ka klientide usalduse kaotuse. Iga ettevõte võib sattuda küberrünnaku ohvriks olenemata suurusest või tegevusalast. Selgitame, kuidas küberohud mõjutavad ettevõtte andmeid ja süsteeme, miks on oluline küberturvalisusega tegeleda ja millised on levinumad riskid.
2. Kübeturbe strateegiline aspekt
Küberohud ei ole ainult IT-osakonna mure – need on äririskid, millega peab arvestama iga juht. Vaatleme, kuidas küberturvalisus peaks olema osa ettevõtte juhtimis- ja riskijuhtimisstrateegiast ning kuidas see aitab tagada organisatsiooni stabiilsuse ja usaldusväärsuse. Toome välja levinumaid vigu ja näiteid ettevõtete küberaudititest.
3. Inimestest lähtuvad ohud ja töötajate koolitamine
Töötajad on sageli küberrünnakute esimene sihtmärk. Uurime, kuidas töötajate teadlikkust tõsta ja millised on levinumad inimeste kaudu levivad ohud, nagu andmepäringud ja petuskeemid.
4. Kübeturbe tehniline ja protseduuriline pool
Ettevõtte küberturvalisus sõltub paljuski tehnilistest ja protseduurilistest meetmetest, mis aitavad kaitsta nii töökoha seadmeid, andmeid kui ka võrgulahendusi. Anname ülevaate kõige olulisematest küberturbe põhimõtetest ja praktilistest meetmetest, mida juhid peaksid teadma ja rakendama.
5. Mis teha kui ikkagi rünnati? – juhised tegutsemiseks
Mis saab siis, kui rünnak on juba toimunud? Kuidas reageerida, kahjusid vähendada ja tulevikus sarnaseid olukordi ennetada?
Ära oota esimese rünnakuni – tegutse kohe ja kaitse oma ettevõtet!




Rahastatud Euroopa Liidu poolt. Avaldatud seisukohad ja arvamused on ainult autori(te) omad ega pruugi kajastada Euroopa Liidu või Euroopa Hariduse ja Kultuuri Rakendusameti (EACEA) seisukohti ja arvamusi. Euroopa Liit ega EACEA nende eest ei vastuta.