Nutika liikuvuse konverents “Targalt edasi”

25. jaanuar 2023

Ootame 25. jaanuaril nutika liikuvuse konverentsile „Targalt edasi“, kus arutlevad teadlased ja praktikud, kuidas transport ja liikuvus vastaks paremini liiklejate tegelikele vajadustele kasutades uusimaid tehnoloogiad.

ITS Estonia võrgustiku tegevjuhi Maarja Rannama sõnul on transpordi- ja liikuvussektoril ees väga suured väljakutsed – kuidas jõuda kliimaeesmärkideni, tagada energiakriisi tingimustes liikuvusteenuste kättesaadavus kõigile ja muuta linnaruum inimsõbralikumaks, et nimetada neist vaid mõnda. “Tunnustatud digiriigina on meil võimalus kasutada oma kogemusi ja võimalusi ning muuta tehnoloogia abil ka liikuvust. Näiteks peaks igal inimesel olema õigus ja võimalus liikuda punktist A punkti B mugavalt, turvaliselt ning efektiivselt ka ilma isikliku sõiduautota. Kõige selle eelduseks on väga tihe ning avatud koostöö era- ja avaliku sektori ning teadusasutuste vahel. See ongi põhjuseks, miks valdkonna arvamusliidrid ning poliitikud kokku toome.“

TalTech Mektorys toimuva konverentsi programmi ning registreerimisinfo leiab: taltech.ee/targaltedasi

NB! Kuni 16. jaanuarini kehtib ITS Estonia/IKT Klastri liikmetele ning Taltechi töötajatele/tudengitele erihind 49 eurot, tavahind 79 eurot. Alates 17. jaanuarist on hinnad vastavalt 69 eurot ning 99 eurot. Hindadele lisandub käibemaks.

Konverentsi kaaskorraldajaks on Traffest.

Konverentsi läbiviimist toetab Euroopa Regionaalarengufond projekti „Eesti IKT Klaster“ raames.

Maarja RannamaITS Estonia võrgustiku juhtITL+372 617 7145+372 5558 2672