Rahvusvaheline kosmose küberturbe konverents

26. oktoober 2022 - 27. oktoober 2022

Tallinnas toimub 26.-27. oktoobril 2022 rahvusvaheline kosmose küberturbe konverents, mis kutsub kõiki huvilisi osalema.

Rahvusvaheline küber-ja kosmoseturvalisuse konverents Software Defined Space Conference 2022 (SDSC) toob Eestisse mitmed kosmose ja küberturbe tippeksperdid rahvusvahelistest organisatsioonidest.

Kahepäevane konverents keskendub tänavusel aastal kosmoseturvalisuse tarkvaraarendusele ja küberturvalisusele kosmosevaldkonnas. Teemat avavad mitmed eksperdid rahvusvahelistest ettevõtetest ja organisatsioonidest, nagu Euroopa Kosmoseagentuur, Euroopa Kaitseagentuur ning Airbus.

Konverentsi eesmärk on tuua tähelepanu erinevatele võimalustele kosmose valdkonnas, et ennustada ja visualiseerida nõudlust antud sektoris ning kasvatada kosmosehuviliste kogukonda, et tagada jätkusuutlik kasv ka tulevikuks. Konverentsile on oodatud nii küberturbe eksperdid kui ka kosmosehuvilised.

“Kosmosevaldkonda ootab lähiaastatel ees hüppeline võrgustumine ja digitaliseerimine, mistõttu muutub ka küberturvalisus kosmoses üha olulisemaks. Eestis on olemasolev küberturbe kompetents maailmatasemel ning konverents annab võimaluse arendada küberturbe valdkonna võimekust koostöös teiste globaalselt edumeelsete organisatsioonidega,” kommenteerib Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi küberturvalisuse ekspert Marily Hendrikson.

Software Defined Space Conference 2022 (SDSC) on toimunud alates 2021. aastast. Kosmosekonverentsi korraldavad Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus (EAS ja KredEX), Eesti Kosmosebüroo ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Üritus toimub 26.–27. oktoobril L’Embitu hotellis.

Rohkem infot: https://estonia.ee/sdsc/.

PS. ITL-i liikmetele soodsama füüsilise osalemise kohta küsige, palun, lisainfot: kristi.semidor@itl.ee.

EAS