Tangomissa vol2

21. detsember 2023

Neljapäeval, 21. detsember 2023 19:00 esitab Tallinna Jaani kirikus Vanalinna Segakoorist, ITL Segakoorist ja Kammerkoor Kuulest moodustunud ühendkoor kaks missat.

Mis võiks tuua jõulueelsel ajal parema pühademeeleolu kui kuulata üht missat? Õige – kuulata kahte missat! Need kaks muusikalist toidulisandit kupatavad eemale tüütud viirushaigused ja kannavad teid eemale meie talvisest jäisusest, jäädes sisult siiski missade traditsioonide juurde.

Martin Palmeri „Misatango“ on vormilt tango, täis tulisust, kirglikkust ja sensuaalsust. Sanctuse rõõmsad rütmid vahelduvad Benedictuse pidulikkusega.

Steve Dobrogoszi Missa toob teieni ameerikalikult nõtket tõlgendust – selles teoses on nii jazzi, gosplit kui biitlite värvikat hingelaadi, mis kõik painutavad missa kui muusikavormi kangeks jäävat selgroogu.

Just kõike seda tuleb teie rõõmuks pakkuma Vanalinna Segakoorist, ITL Segakoorist ja Kammerkoor Kuulest moodustunud ühendkoor. Ja ärge kartke, see pole mingi „jõulud tulnud juuu…“ jõulukontsert. Lavale on rivistunud parimatest parimad: orkester Ventum, metsosopran Maarja Purga, Kaspar Uljas bandoneoniga (Kui te ei tea, mis imeasi see on, tuleb kindlasti kontserdile tulla!) ja Mari Visnapuumägi klaveriga.

Piletid 18€/12€ Piletitaskust ja enne kontserti kohapeal sularahas. Info ka Facebookis.

Lisatud 30.11.23