Tarkvaraarendajate kutsevõistlus Noor Meister 2022

23. november 2022 - 25. november 2022

Kolmapäevast reedeni toimub tarkvaraarendajate kutsemeistrivõistlus Noor Meister 2022, mis toimub esmakordselt häkatoni formaadis.

Osaleb kaheksa 4-liikmelist võistkonda viiest kutsekoolist. Kutsemeistrivõistluse avavad kolmapäeval, 23. novembril Tallinnas A. Le Coq Arena Arena saalis Haridus- ja Noorteameti peadirektor Jaak Raie ning Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu juhatuse liige ja Playtech Estonia direktor Ivo Lasn.

Ürituse meediapartner on Postimees. Võistluse avamist ning võistkondade ja lähteülesande tutvustust saab jälgida kolmapäeval kella 14.30-15.30. Võistlustööde tutvustused algavad reedel kell 13 ja võitja selgub kell 14.30. Otseülekandeid saab jälgida Postimehe vahendusel.

Tarkvaraarendajate kutsevõistlus keskendub noorte vaimsele tervisele

Võistluse keskne teema on noorte vaimne tervis ja heaolu. Meeskondade ülesandeks on luua IT-lahendus, mis aitab kasutajal vaimsest pingest üle saada.

Kliiniline psühholoog ja peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa sõnul on vaimse tervise raskused noorte peamine terviseprobleem ning kriisides on see veelgi selgemini välja joonistunud. «Peame astuma nutikaid ja kiireid samme, et noored saaksid elada, õppida ja anda oma panuse ühiskonna arengusse. On selge, et uusi ja sobilikke lahendusi saavad pakkuda ka noored ise – kes teaks paremini, mida neil enda aitamiseks vaja on. Seetõttu on eriti tervitatav, et seekordse Noore Meistri kutsemeistrivõistluse fookuses on teema, mis noori mõjutab,» rääkis Oidermaa võistlusülesandest.

Kutsemeistrivõistlusel osalevad õpilased pea kõigist kutsekoolidest, kus tarkvaraarendust õpetatakse, need on Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Tartu Rakenduslik Kolledž, Tallinna Polütehnikum, Kuressaare Ametikool ja Tallinna Tööstushariduskeskus.

IT-õpet kutse- ja kõrghariduses arendatakse IT Akadeemia programmi abil. Haridus- ja noorteameti IT Akadeemia programmijuhi Signe Ambre sõnul pakuvad IT Akadeemias osalevad koolid infotehnoloogiast huvitatud noortele võimaluse juba peale põhikooli süvendatult infotehnoloogiat õppida. «Õppetöös püütakse järjest enam rakendada selliseid lähenemisi, mida kasutavad ka IT-firmad. Kutsemeistrivõistlusel osalemine on üks õppimise vorm ja nii kasutame ka siin häkatoni formaati, mis on start-up maailmas kiire võimalus ideest esimese prototüübini jõuda,» tutvustas Ambre.

Noore Meistri kutsemeistrivõistlused toimuvad alates 2009. aastast üle Eesti. Võistluste eesmärk on tutvustada ja populariseerida kutseõppealasid, ka annavad need ülevaate kutsehariduse ja kutseoskuste tasemest. Võistlused toimuvad enam kui kahekümnel erialal, sh puidu, metalli, tehnika, infotehnoloogia, teeninduse, toitlustuse ja teistes valdkondades. Parimad võistlejad saavad Eestit esindada rahvusvahelistel võistlustel WorldSkills ja EuroSkills. Kutsemeistrivõistlusi korraldab Haridus- ja Noorteamet.