Aafrika Ärifoorumil keskenduti partnerlusele

22. mai 2024

Sel nädalal toimus Tallinnas Aafrika ärifoorum, mille eesmärk on kasvatada ja laiendada Eesti ja Aafrika riikide vahelisi ärisuhteid ja partnerlust.

Ärifoorumi fookusvaldkonnad olid sel aastal digitaalsete ühiskondade areng, rohetehnoloogiad ja iduettevõtete ökosüsteem. Selgi aastal võttis üritus vaatluse alla Eesti ja Aafrika riikide avaliku sektori, ettevõtjate ja innovaatorite partnerluskogemused, praegused trendid ja parimad praktikad.

Eesti jätkab oma maine arendamist digitaalse ja ettevõtluskeskuse rollis, sest Aafrika mitmekesiste ja dünaamiliste turgude partnerluses peituvad tohutud võimalused.

ITL-i president Ats Albre modereeris paneeli “Digitaalsed ühiskonnad: Mis juhtub pärast ühenduvust?”. Diskussioonis osalesid Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Sandra Särav, Smart Africa peadirektor ja tegevjuht Lacina Koné, Digital Equity Africa asutaja Justina Nnam Oha ning Emerging Valley tegevjuht Samir Abdelkrim. Vaadeldie valitsuse ja erasektori rolli ning seda, kuidas teha koostööd digitaalühiskonnani jõudmisel.

Ärifoorumil osalesid Aafrika turust huvitatud ettevõtjaid, Aafrika ettevõtete esindajaid ning avaliku ja erasektori kaubanduspartnereid, kes on huvitatud avaliku ja erasektori partnerluse ärivõimalustest.

Korraldajaks Välisministeerium.

    Jana SilaškovaE-riigi alamklastri juhtITL rahvusvahelistumise juht