Eesti IT-ettevõtted korraldasid Dubai EXPO-l Aafrika äriseminari

15. oktoober 2021

Eesti IKT Klaster on 25-liikmelise äridelegatsiooniga visiidil Araabia Ühendemiraatides.

Eesti IKT klaster korraldas äsja avatud Dubai EXPO 2020 maailmanäituse Eesti paviljonis seminari, mis on osa Global Business Forum Africa ärifoorumist. „Eesti on esmakordselt sellise suurürituse partner ning maailmanäitus on väga õige koht ärikontaktide leidmiseks,“ selgitab Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) tegevjuht Doris Põld.

Dubai Kaubandus-Tööstuskoda korraldab kuus kuud kestva Dubai EXPO raames kolm globaalset suurüritust. Üks neist on 13.-14. oktoobril toimuv ärifoorum Global Business Forum Africa, kuhu saabus tuhandeid osalejaid üle maailma. Eesti IKT Klastri äriseminar toimubki selle raames.

„Pärast vahepealset pandeemia tõttu tekkinud pausi on ülioluline olla kohal ja nähtav selles kogu maailma kogunemispaigas ning olemasolevate koostööpartneritega suhteid värskendada ja uusi kontakte leida,“ lisab ITL-i tegevjuht Doris Põld. „ Juba paar päeva kohapeal on näidanud, et EXPO on väga hea koht, kus ettevõtted ärikontakte leiavad. Kuna Eesti e-riigi lahenduste vastu on suur huvi, siis on lihtne korraldada välkkohtumisi meile huvi pakkuvate partneritega.“

Ülemaailmsel Aafrika ärifoorumil arutleti selle üle, kuidas radikaalselt muutunud maailmas tagada vajalikku poliitilist keskkonda majanduse taaselustamiseks ning kuidas toetada innovatsiooni kaudu uuele ajastule sobivaid jätkusuutlikke ärimudeleid. „Pandeemia mõjudest välja tulemiseks vajame uut lähenemist, mistõttu on tulevikku vaatavad ja koostööle suunatud avaliku- ja erasektori juhid kriitilise tähtsusega,“ ütleb Põld. „Keskendume Eesti äriseminaril digitaliseerimise kasuteguritele. Eesti ettevõtted esitlevad praktilisi näiteid ja hästi töötavaid lahendusi, millest digimuutuste elluviimisel Aafrika riikidel palju abi on, nagu näiteks digitaalne identiteet, e-tervis jm.“

Äriseminaril „Delivering Digital Dividends in Africa“ saavad lisaks eestlastele sõna Aafrika digiarengut vedava organisatsiooni Smart Africa tegevjuht Lacina Koné, Benini presidendi diginõunik Maximilien F. Kpodjedo ja Future Africa Forumi asutaja ning tegevjuht Gerald Chirinda.

Lisaks Dubai Expole külastatakse valitsusasutusi Abu Dhabis ja Sharjas ning piirkonna suurimat tehnoloogiamessi GITEX.

Araabia Ühendemiraatides viibib Eesti IKT Klaster 25-liikmelise äridelegatsiooniga.

Aafrika äriseminar korraldati Välisministeeriumi arengukoostöö raames. Eesti IKT klastri väljas olekut Eesti Paviljonis toetab Euroopa Liit Regionaalfondi vahenditest.