Aasta ettevõte 2020 on Nortal

10. oktoober 2020

Aasta ettevõte valiti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi „Ettevõtluse auhind“ ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja konkursi „Konkurentsivõime edetabel“ parimate seast. „Tihedas konkurentsis tõusis Nortal esile oma märkimisväärselt tugevate majandusnäitajate ja kõrge palgatasemega. Tegemist on suure ettevõttega, kes suudab endiselt kiiresti kasvada,“ ütles EASi juht Peeter Raudsepp. Tema sõnul

Aasta ettevõte valiti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi „Ettevõtluse auhind“ ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja konkursi „Konkurentsivõime edetabel“ parimate seast.

„Tihedas konkurentsis tõusis Nortal esile oma märkimisväärselt tugevate majandusnäitajate ja kõrge palgatasemega. Tegemist on suure ettevõttega, kes suudab endiselt kiiresti kasvada,“ ütles EASi juht Peeter Raudsepp. Tema sõnul on Nortal selgelt Eesti IT lipulaev, kes arendab tulevikutehnoloogiaid ning on üks oma valdkonna teerajajad. „Tegutsedes tänaseks nii Euroopa, Lähis-Ida kui ka Ameerika turgudel on nad tugevad eksportöörid, aga ka Eesti digiolemuse saadikud üle maailma,“ sõnas Raudsepp. Ta lisas, et kõikide kategooriate võitjaid iseloomustab rahvusvaheline ambitsioon ja suunatus uuendustele ning innovatsioonile, mis on meie majanduse arengu alus.

“Nortal on lisaks headele majandustulemustele näidanud võimet tajuda ära tulevikutrende ning targalt samme planeerides oma eesmärke saavutanud. On selge, et meie IT-sektori areng mõjutab positiivselt ka paljusid teisi sektoreid ning annab hoogu innovatsioonile,” ütles Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas. Tema sõnul näitas kriisiaeg väga selgelt, kuivõrd olulise eelise annab nii ettevõtetele kui elanikele see, et oleme e-valdkonnas tegijad. “Eesti e-lahendused toimisid ka siis, kui paljudes riikides tavapärane elurütm seiskus ning seda just tänu sellistele ettevõtetele nagu tänane võitja Nortal.”
(Loe ka: Nortal soovib lüüa universumisse võimalikult suuri mõlke).

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman sõnas konkursi võitjaid kommenteerides, et nii nagu viimastel aastatel on ka tänavu mitmete valdkondade paremate hulgas toimunud olulisi muutuseid. “Majanduskeskkond on viimastel aastatel olnud muutustes ning tänane ja homne pilt on kindlasti jälle erinevad varasematest,” ning lisas, et seda dünaamikat saame ilmselt näha veel mitme aasta jooksul, sest tulevik näib pigem ebakindel ja turbulentne. “Ettevõtjad, kes on valmis edasi püüdlema ja vastutama nii omanike, töötajate kui maksumaksjana riigi ees, väärivad meie kõigi lugupidamist ning on väärt tunnustamist,” sõnas Luman ning kutsus üles märkama ja kuulama senisest enam kõiki ettevõtjaid ka väljaspool tunnustusüritusi ja väärtustama senisest enam ettevõtlikkust kõikjal, sealhulgas hariduses.

EASi ja Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi „Ettevõtluse auhind 2020“ võitjad:
Aasta uuendaja – Elcogen AS
Aasta eksportöör – Nortal AS
Aasta pereettevõte – Mainor AS
Aasta disaini rakendaja – Ampler Bikes OÜ
Aasta välisinvestor – Ericsson AS

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja konkursi „Konkurentsivõime edetabel 2020“ võitjad:
Konkurentsivõimelisim suurettevõte 2020 – Tavid AS
Konkurentsivõimelisim väike- ja keskettevõte 2020 – Kapitel AS
Konkurentsivõimelisim mikroettevõte 2020 – Münchhausen Productions OÜ

Eesti konkurentsivõimelisimad ettevõtted 2020 tegevusvaldkonniti on järgmised:
Konkurentsivõimelisim side-, kommunikatsiooni ja IT ettevõte 2020 – Telia Eesti AS
Konkurentsivõimelisim tööstus- ja energeetikaettevõte 2020 – Cleveron AS
Konkurentsivõimelisim toiduainetööstuse ettevõte 2020 – Liviko AS
Konkurentsivõimelisim finantsvahendusettevõte 2020 – Tavid AS
Konkurentsivõimelisim hulgikaubandusettevõte 2020 – Baltic Agro AS
Konkurentsivõimelisim turismi- ja toitlustusettevõte 2020 – Lydia Hotell OÜ
Konkurentsivõimelisim jaekaubandusettevõte 2020 – Selver AS
Konkurentsivõimelisim ehitusettevõte 2020 – Merko Ehitus AS
Konkurentsivõimelisim teenindusettevõte 2020 – Spacecom AS
Konkurentsivõimelisim kinnisvaraettevõte 2020 – Kapitel AS
Konkurentsivõimelisim transpordi- ja logistikaettevõte 2020 – Tallink Grupp AS
Konkurentsivõimelisim põllumajandus-, metsandus ja kalandusettevõte 2020 – Tornator Eesti OÜ
Konkurentsivõimelisim projekteerimis- ja arhitektuuriettevõte 2020 – Systemtest OÜ

Konkurentsivõimelisimate ettevõtete tabelid.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tunnustas ettevõtluse edendamise auhinnaga projekte VIVITA laste ja noorte loovuskiirendi ja Merkuur „Mobiilsed töötoad“.

Aasta ettevõtte valis žürii, kuhu kuulusid: Estonian Cell AS (aasta ettevõte 2019) juhatuse liige Siiri Lahe, väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem, Eesti Panga president Madis Müller, Rektorite Nõukogu juhatuse esimees ja Eesti Maaülikooli Rektor Mait Klaassen, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi tegevjuht Kristiina Esop, Roche Eesti OÜ tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi ja EASi juhatuse esimees Peeter Raudsepp.

Eesti parimate ettevõtete tunnustamisüritust korraldavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Pressiteade 8.10.2020