Edu EXEX 2018

25. september 2018

Järjekorras 4. haridustehnoloogia konverents Edu EXEX tegi 12. septembril Tallinnas Kultuurikatlas ülevaate haridustehnoloogia uudistest. Meenutuseks ettekannete videod ja fotomeenutus.

Sündmusele panid õla alla Eesti hariduse tehnoloogilise arengu lipulaevad HITSA ja Innove, kelle ettekanded tutvustasid väga praktilisi tegevusi ja tööriistu, mis aitavad õppimist tõhusamaks ja huvitavamaks muuta. Konverentsi põhipartner oli esmakordselt tehnoloogiahiid Cisco, kelle lahendused haridusvaldkonnas toetavad koolijuhtide ja õpetajate uuendusmeelseid ideid. Praktilist seost tööelu ja IKT valdkonnaga hoidsid sündmuse partnerid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit.

Ühe oma esimestest sõnavõttudest tegi ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist, kes lausus konverentsi avasõnad. Sõna said ettevõtjad, koolijuhid, õpetajad ning Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja. Kuulasime lugusid koolidelt, kes on tehnoloogiat edukalt õppetöös kasutanud, ning vaatasime otsa GDPR-tondile: kas isikuandmete kaitsega on meie koolis ikka kõik korras? 

Haridustehnoloogia aastaauhinna 2018 sai Valga Gümnaasium konkursitööga Värkvõrk

Konverentsi artiklid on koondatud kogumikku.   

Videokokkuvõte ja kõikide esinejate ettekanded videotena kokkuvõtete all.  

Diskussioonis “Õpetaja digipädevus pole enam luksus, vaid kohustus. Aga kuidas teda toetada?” osalesid Ivo Suursoo ITL-ist, Urmo Uiboleht Tartu Erakoolist ja Andres Ääremaa HTM-ist. Ivo Suursoo tegi ettepaneku võtta koolides muudatuste tegemiseks eeskuju näiteks erasektorist: tahad loodud õppematerjali pealt teenida – vali äpipõhine lähenemine, küll kasutajad otsustavad selle headuse üle. Innovatsioon ei saa kunagi tekkida ülevalt alla, koolid vajavad digi-teemadel häid eestvedajaid, nutievangeliste õpetajate endi seast. 

ITL oli konverentsi ekspol StartIT veebilehega