Toimus esimene ITL-i naisjuhtide klubi kohtumine

06. detsember 2023

ITL kutsus 5. detsembril 2023 esmakordselt kokku ITL-i naisjuhtide klubi.

Kas teadsite, et OECD riikides loodab kaks korda rohkem poisse kui tüdrukuid saada inseneriks, teadlaeks või arhitektiks ning 15-aastastest tüdrukutest ainult 0,5% saada IKT-spetsialistiks, samas kui samas vanuses poistest soovib sama 5%. ITL sai inspiratsiooni algatusest Women in Tech ning kutsus esmakordselt kokku ITL-i naisjuhtide klubi, mis pakub ITL-i liikmete seas olevatele naisjuhtidele ühist inforuumi ja võimalust naiste võimestamiseks Eesti IKT-sektoris.

Esimesel kohtumisel Põhjala tehases rääkis külalisesineja Liina Kanter digitaalsest soolisest lõhest ja selle algpõhjustest, ITL-i juhatuse liikme Tuuli Pärensoni eestvedamisel viidi läbi avatud arutelu ITL naisjuhtide klubi formaadi, eesmärkide ja võimalike tegevuste teemal, et IT-sektoris naiste osakaalu tõsta. (Video)

Selleks, et olla jätkuvalt sektori tugev eestkõneleja ja potentsiaali kasvataja, soovime ITL-is edendada suuremat soolist võrdõiguslikkust tööturul, hoogustada majanduskasvu ja ehitada üles kaasavam digitaalne maailm läbi meie enda liikmete seas olevate naiste.

Kohtumine korraldati WinITS ja INFIMO projektide raames, mille tegevuste elluviimist toetab Euroopa Liit European Innovation Council ja SMEs Executive Agency kaudu.

Hoiame kursis, kuidas klubi edasi toimetab.

Lili KuuskNutika liikuvuse valdkonna juhtITS Estonia6177 1455854 2008