Ettevõtjad osalesid Saudi Araabias messil LEAP

06. märts 2024

Majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo on sel nädalal koos äridelegatsiooniga visiidil Saudi Araabias ja Kataris, et arendada koostööd tehnoloogia ja ettevõtluse vallas.

Visiit algas 5. märtsil ministri ettekandega maailma enimkülastatud tehnoloogiakonverentsil LEAP, lisaks toimuvad mitmed kohtumised kohalike ministrite ja digi- ning ettevõtlusorganisatsioonidega.

„Saudi Araabia eesmärk on aastaks 2030 jõuda maailma suurimate majanduste hulka ja meile on oluline, et Eesti ettevõtted sellest osa saaksid. Kogu piirkond on kiiresti arenev ja saudide huvi on koguda oma riiki kokku maailma parimad tehnoloogiad – ja seda on Eesti ettevõtetel pakkuda. Enim tuntaksegi siin huvi meie digilahenduste ja tehnoloogiaettevõtete vastu, aga ka näiteks Eesti päritolu toidu vastu,“ märkis Riisalo. Ministri sõnul kinnitab Eesti ettevõtete suurt huvi sealse turu vastu ka teda saatva äridelegatsiooni suurus.

Eesti on tehnoloogiakonverentsil LEAP väljas ka riiki tutvustava stendiga. Pealaval osales arutelus ka ITL-i juhatuse liige Lauri Almann.

Visiidi käigus toimub hulgaliselt kohtumisi nii Saudi Araabia infotehnoloogia, kaubanduse, transpordi, majanduse kui investeeringute ministritega, kohaliku Kaubandus-Tööstuskoja, Andmete ja Tehisintellekti Ameti jpm esindajatega. Neljapäeval suundub delegatsioon Katari, kus kohtutakse samuti erinevate ministrite ning Katari investeeringute agentuuri esindajatega, samuti allkirjastatakse topeltmaksustamise kaotamise leping.

Lisaks EASi ja Kredexi ühendasutuse ning Välisministeeriumi esindajatele saadab ministrit äridelegatsioon, kuhu kuuluvad paljude Eesti tehnoloogiaettevõtete esindajad: Cybernetica, Bolt, Cybexer, Helmes, G Scan, Nortal, B.Est Solution, Datel, DTx Estonia, Auve Tech, Ridango, Robotics 5.0, Skeleton Technologies, Positium, Milrem, Zero Terrain, Diamond Sky, Miltton Events, Kood Jõhvi, Digital Nation ja ITL/Eesti IKT klaster.

Pressiteade ja fotod: Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium