Euroopa Komisjonile anti üle portaal TEPP

11. mai 2022

10. mail 2022 anti välisministeeriumis Euroopa Komisjonile üle Eesti IT-ettevõtete arendatud Euroopa Liidu arengukoostöö projektide portaal TEPP.

TEPP portaali (Team Europe Partnerships Portal) eesmärk on viia kokku arengukoostöö partnerriikide abivajadused ja liikmesriikide uuenduslikud lahendused. Välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov andis portaali üle Euroopa Komisjoni rahvusvahelise partnerluse peadirektoraadi (DG INTPA) kestliku arengu ja koordinatsiooni osakonna direktorile Félix Fernandez-Shaw’le.

Eesti esialgne idee sündis vajadusest aidata COVID-19 pandeemia ajal partnerriike tõhusalt uuenduslike lahendustega. Aja jooksul kasvas esialgsest ideest välja kogu ELi projektide ehk Team Europe algatuste koordinatsiooniplatvorm. See aitab edendada kogu arengukoostöö elluviimist partnerriikides ja tõsta ELi nähtavust maailma suurima doonorina arenguriikides. Lisaks pakutavate lahenduste ja teenuste ülevaatele on portaal infosillaks teenuste ja lahenduste pakkujatele, finantsasutustele, liikmes- ja partnerriikide esindajatele ning ELi institutsioonidele.

„TEPP koostööplatvorm ilmestab hästi Eesti kerksust ning oskust vastata kriisidele ja väljakutsetele uuenduslike lahendustega. On hea meel tõdeda, et välisministeeriumi koostöö Euroopa Komisjoni ja Eesti erasektoriga oli portaali arendamisel väga viljakas. Tänu sellele projektile on Eesti muutunud nähtavamaks ja saanud võimaluse laiendada koostööd mitmete riikidega,“ ütles välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov.

Platvorm töötati välja koostöös välisministeeriumi arengukoostöö ja humanitaarabi osakonna, Euroopa Komisjoni, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) ja Eesti IT-ettevõtete konsortsiumi Gofore, Trinidad Wisemani, Aktorsi ja Kodalityga. Välisministeerium toetas portaali arendust 450 000 euroga.

„ITL-i vaatest on sellise tulemuse saavutanud ettevõtete konsortsium edulugu. Liidu roll oli heale ideele hoog sisse lükata ja toetada tavaliselt konkurentidena tegutsenud ettevõtteid ühise eesmärgi nimel töötamisel. Tunnustame ka välisministeeriumi, kes varakult ITL-i kaudu erasektoriga dialoogi astus, et ühiselt parim lahendus leida,“ ütles ITLi juhatuse liige Ats Albre.

Välisministeeriumis toimunud TEPP portaali üleandmise üritust saab järele vaadata Facebookis ja YouTube’is. Pildid üritusest.

Välisministeeriumi pressiteade 10.05.2022