Globaalne häkaton on lõppenud, kuid võitjate teekond alles algab

17. mai 2021

“Kuu aega tagasi, kui me korraldasime Eestis #hackthecrisis hackathoni, ei olnud meil sel hetkel veel arusaamist, et õige pea kasvame kasvame globaalseks algatuseks,” ütles The Global Hack peakorraldaja Kai Isand. “Kuid see, mida oleme viimase kuu jooksul saavutanud, tundub peaaegu sürreaalne. See sai juhtuda üksnes väga tugeva meeskonna koostööl.” „13.-15.

“Kuu aega tagasi, kui me korraldasime Eestis #hackthecrisis hackathoni, ei olnud meil sel hetkel veel arusaamist, et õige pea kasvame kasvame globaalseks algatuseks,” ütles The Global Hack peakorraldaja Kai Isand. “Kuid see, mida oleme viimase kuu jooksul saavutanud, tundub peaaegu sürreaalne. See sai juhtuda üksnes väga tugeva meeskonna koostööl.”

„13.-15. märtsil korraldasime #hackthecrisis mõttetalgud, mis tõi kokku 1300 osalejat üle 20 riigist ja 15 ajatsoonist. Väljaarendatud ideedest 8 on juba töötavad prototüübid, nagu näiteks SUVE-nimeline vestlusbot, mida avaliku sektori asutused kasutavad, et vastata inimeste küsimustele COVIDi kohta; tööjõu jagamise platvorm Share Force One; meditsiiniliste vabatahtlike juhtimise andmebaas VAAB ja Zelose lahendus, mis ühendab inimesed riskigrupis vabatahtlikega kõnekeskuse kaudu,” sõnab peakorraldaja Isand.

“Need on vaid mõned näited Eestist, kuid meil on palju toimivaid lahendusi üle maailma. Pärast meie hackathoni saime aru, et meie edulugu on inspireerinud ka teisi riike. Nii kasvasimegi globaalseks liikumiseks, koondades helgeid päid üle kogu maailma. India, Austraalia, Kanada, Ameerika Ühendriigid, Brasiilia, Madagaskar, Omaan, Nigeeria, Saksamaa, Venemaa – see on vaid lühike nimekiri riikidest, kes on korraldasid ja osalesid globaalses liikumises,” lausus Isand.

The Global Hack tegi koostööd tehnikahuviliste, ärijuhtide, projektijuhtide, turundusekspertide, disainerite ja innovaatoritega kogu maailmast, et vahetada ideid ja praktikaid loovate ja otstarbekate prototüüpide väljatöötamiseks. Kõik see puudutab aga palju enamat kui ainult tehnoloogia.

Calum Cameroni, The Global Hacki peakorraldaja ja strateegi sõnul oli liikumise missioon elavdada kriitilist massi inimkonnast. “See kriis on käivitanud tõelise ülemaailmse liikumise, mida keegi otseselt ei oma ja millest kõik saavad osa võtta,” sõnas ta. “Inimesed, kes on suletud üle kogu maailma, teevad lahenduste otsimise nimel koostööd, kasutades selleks digitaalseid töövahendeid. See annab võimaluse ühendada rahvusvaheline kogukond ühe eesmärgi taha, hoolimata mis ajatsoonis, riigis või asukohas nad parasjagu on. Nad kogevad, kuidas nad kõik on omavahel ühendatud ja nende ideedel pole piire. Uskumatu on mõelda, et me #hackthecrisis liikumine tõi kuu ajaga kokku üle 100 000 inimese ca 100 riigist ja kogus üle 7000 idee!”

“Üheks eduvõtmeks oli kindlasti ka pühendunud vabatahtlikest koosnev meeskond, kes panustasid kokku tuhandeid tunde oma ajast. Neli nädalat tagasi oli see kõik vaid idee. Küsisime endalt, kas on võimalik kokku tuua muutuste eestvedajad üle kogu maailma, seda nii avalikust kui erasektorist, et ühiselt luua lahendusi COVID-19 kriisile. Täna saan ma öelda, et jah. See on võimalik,” ütles Isand.

The Global Hack on vabatahtlike juhitud algatus, mis koondas maailma helgemaid mõtlejaid, nende hulgas Kersti Kaljulaid, Toomas Hendrik Ilves, Garry Kasparov, Steve Jurveston, Carmen Kass, Brad Feld, Anne-Marie Tapmine, Billi Tai, Christopher M Schroeder, Kaimar Karu, Charles Nader, Mikk Vainik, Enrico Giovannini, John Robb, Viljar Lubi, Mitch Sinclair, Samantha Cristoforetti, Sophia Bush ja paljud teised.

The Global Hacki üldvõitja on SunCrafter – nende video.
Teise koha sai Act On Crisis – nende video.
Kolmanda koha sai Material Mapper – nende video.