ITL esitas ettevõtte Timbeter Euroopa tuleviku ükssarviku auhinnale

09. jaanuar 2023

Eesti metsandustehnoloogia ettevõte Timbeter valiti DIGITALEUROPE’i auhinna Future Unicorn Award 2023 üheksa finalisti sekka.

Ükssarviku auhinnaga tunnustatakse Euroopa tehnoloogiaettevõtteid, kellel on potentsiaali saada Euroopa järgmiseks tehnoloogiahiiglaseks. Võitja kuulutatakse välja märtsikuus.

Kuuendat aastat toimuvat Future Unicorn Awards konkurssi korraldab tehnoloogiasektori katusorganisatsioon DIGITALEUROPE. Kõige parema kasvupotentsiaaliga ettevõtete kohta esitavad konkursile ettepaneku ettevõtlusliidud 29 riigist üle Euroopa. Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) seadis Eestist auhinnakandidaadiks Timbeteri.

ITL-i tegevjuht Doris Põld selgitab, et ükssarviku auhind on suurepärane võimalus tõsta esile Eesti tehnoloogiaettevõtteid. „Timbeter on muutnud tehnoloogia abil metsandussektorit efektiivsemaks ja paindlikumaks, toetades samal ajal säästvat metsamajandamist ja kliimaeesmärkide saavutamist. Juba praegu on ettevõte alustanud laienemisega väljaspool Euroopat. Olen väga uhke, et Eesti ettevõte valiti sel aastal 9 tugevaima nominendi sekka.“

Timbeter OÜ tegevjuht Anna-Greta Tsahkna ütleb, et igasugune märkamine annab motivatsiooni veelgi suuremalt mõelda. „Timbeteril on maailma suurim ümarpuidu andmebaas ning lahendus on kättesaadav ja taskukohane kõigile metsasektoris tegutsejatele – erametsa väikeomanikust suurtootjani. Meie eesmärk on soodustada metsanduse digitaliseerimist protsesside automatiseerimise ja täpsete andmete esitamise kaudu. Nimelt suurendab digitaliseeritud täpne teave kogu tarneahela läbipaistvust ja jälgitavust ning võimaldab õiglase kaubanduse tehinguid ja võitlust ebaseadusliku metsaraie vastu. Samuti aitab Timbeteri lahendus parandada töötajate töötingimusi ja ohutust, maksimeerida iga palgi väärtust ning optimeerida logistikat ja müüki. Loomulikult käime kaasas ka kliimapoliitika arengutega ning täiustame oma tehisintellekti tehnoloogiat, et pakkuda täpset metsaseire sisendit.“

DIGITALEUROPE’i peadirektor Cecilia Bonefeld-Dahli sõnul on täna vaid 12% maailma ükssarvikutest eurooplased. „Kuigi see on märkimisväärne kasv võrreldes vaid 6%-ga 2014. aastal, ei ole see kaugeltki piisav. Tänavuse konkursi finalistide tegutsemisvaldkonnad ulatuvad energia- ja rohetehnoloogiast küberjulgeolekuni – need peegeldavad selgelt Euroopa kõige põletavamaid väljakutseid ja neile pakutavaid lahendusi. Euroopal on siiski teekond innovatsiooniökosüsteemi liidriks saamisel pooleli. Kui USA ja Hiina investeerivad kasvu suurendamisse vastavalt üle 3,58% ja 1,34% SKT-st, siis Euroopa 0,53% ei ole ilmselgelt piisav. Peame võimaldama Euroopa Liidu ühtsel turul veelgi tõhusamalt innovatsiooniga tegeleda, et aidata oma uuendusmeelsetel ettevõtetel suuremalt tegutseda.“ DIGITALEUROPE on seadnud eesmärgi, et Euroopa saaks 2025. aastaks koduks vähemalt 25%-le maailma ükssarvikutest.

Selleaastase konkursi võitja kuulutab välja 8. märtsil toimuval konverentsil Masters of Digital 2023 Euroopa Komisjoni innovatsiooni ja teaduse volinik Mariya Gabriel.

Üle-euroopaline kaubandusorganisatsiooni DIGITALEUROPE kuulub 100 korporatsiooni Amazone’ist kuni Meta ja Apple’ini ning 41 erialaliitu erinevatest Euroopa Liidu liikmesriikidest, kokku esindatakse 41 000 organisatsiooni üle Euroopa. Eestist kuulub sellesse Euroopa digikogukonda ühendavasse organisatsiooni ITL.

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) on info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga tegelevaid ettevõtteid ja organisatsioone ühendav erialaliit. ITL-i peamine eesmärk on soodustada IKT sektori äri Eestis, pakkuda lisandväärtust Eesti majandusele ning hõlbustada ettevõtete vahelist koostööd. ITL-i kuuluvate ettevõtete käive moodustab üle 70% Eesti IKT-sektori kogukäibest.