ITL kohtus Eesti presidendiga

03. mai 2022

Mai algas ITL-i juhatuse liikmete kohtumisega Eesti presidendi Alar Karisega, et tehnoloogiasektori nimel presidendiga digiriigi rõõmudest, aga ka väljakutsetest rääkida.

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit näeb oma tegevuse eesmärgina kolme olulise alussamba arendamist. Need on nutikas rahvas, nutikas majandus ja nutikas riik.

Alar Karis: “Välismaal teatakse hästi, et Eesti on digiriik. Kümnenditega üles ehitatud maine on aidanud avada nii mõnegi ukse. Eestis saame rääkida ka sektori muredest ja tulevikuplaanidest. Seetõttu palusin liidu esindajad Kadriorgu. Kuna tehnoloogia sektor on kiiresti arenenud, siis on konkurents töötajate pärast järjest tihedam ja uute töötajate leidmine on keeruline. Samal ajal ei jagu piisavalt õppejõude, sest liiga vähe kohalikke doktorante kaitseb kraadi. Tehnoloogiasektori edu illustreerib hästi, et peame mõtlema pikemalt ette: digiriik on meie edulugu. Kuid seda teades peame mõtlema ka tulevaste edulugude rajajate peale arendades oma haridussüsteemi.”

Presidendi Kantselei postitus 2.05.2022
Foto: Presidendi Kantselei.