ITL otsib ettevõtet, keda rünnata*

11. mai 2023

Tänasest saavad ettevõtted liituda uue kampaaniaga*, mille eesmärk on küberturvalisuse alase teadlikkuse ja võimekuse tõstmine.

Kampaaniaga on oodatud liituma Eestis tegutsevad väike- ja keskmise suurusega ettevõtted, kes vajavad küberturvalisuse teemadel tuge ja on valmis saadud kogemusi ka avalikult jagama.

Viimaste aastate jooksul on Eestis toimunud üle 50 lunavara intsidendi, mis on toonud ettevõtetele märkimisväärseid kahjusid. Kuidas olla kindel, et ettevõtte andmed, kliendid ja raha on kaitstud? Täna alanud Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu küberturvalisuse programm*, kuhu kutsutakse ettevõtteid kandideerima, aitabki just sellele küsimusele vastust leida. Selleks tuleb ITL koos liikmesettevõtetega kampaania korras küberturbe teemadel oma jõududega appi kuni kolmele Eesti ettevõttele, et nende kogemuse abil tuhandete ettevõtete küberturvalisuse alast teadlikkust ja võimekust tõsta.

„Meie meeskond aitab välja valitud ettevõtetel tuvastada kriitilised turvaaugud, need korda teha ja selgitada, millised äririskid küberohtudega kaasnevaid,“ selgitas ITL-i küberturbe nõukoja juht Kalev Pihl. „See kõik on ettevõtte jaoks tasuta. Ootame kandideerima Eestis tegutsevaid väike- ja keskmise suurusega ettevõtteid, kes tunnevad, et neil on küberturvalisuse teemadel abi või tuge tarvis.“

Kalev Pihla sõnul on võimalik teiste kogemuste põhjal aidata igal ettevõtjal mõelda oma riskidele: „Me soovime, et osalejad jagaksid lisaks meile ka avalikkusega oma kogemusi ning õppetunde – neil on võimalus olla eeskujuliku tööandja ja partnerina ise nähtav ja aktiivselt kaasa aidata küberturvalisuse alase teadlikkuse tõusule.“

ITL-i professionaalne meeskond analüüsib kampaanias osalevaid ettevõtteid küberturvalisuse aspektist: aitab kaardistada riske ja võimalikke kahjusid, aitab leitud küberturvalisuse riskid maandada, tõlgendab leiud ärikeelde ning teeb praktilist koostööd ettevõtete meeskondadega, et tagada küberkaitse jätkusuutlikkus.

(Programmi kandideerimine on lõppenud).
ITL-i küberturvalisuse programm kestab kuus kuud ning tulemused avaldatakse sügisel 2023.

Kampaaniat rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond Eesti IKT klaster projekti raames. 

Grete Soares de CamargoCyber Hubs projekti juht+372 5800 9836