ITL sai aasta digialgatuse eest Targa töösturi auhinna
14. mai 2021EASi ettevõtluse keskuse strateegia ja tootearenduse juht Inge Laas ütles, et tänaseks on keskmiselt neljandik Eesti tööstussektorist tegelenud oma tootmisprotsesside digitaliseerimisega vähemalt 40 protsendi ulatuses, kuid Eesti edu globaalses konkurentsis tagab ühtlane ja pidev digitaalsete lahenduste rakendamine tööstuses. “Arenguruumi on palju, kuid õnneks on mitmed Eesti tööstusettevõtted näidanud üles soovi
EASi ettevõtluse keskuse strateegia ja tootearenduse juht Inge Laas ütles, et tänaseks on keskmiselt neljandik Eesti tööstussektorist tegelenud oma tootmisprotsesside digitaliseerimisega vähemalt 40 protsendi ulatuses, kuid Eesti edu globaalses konkurentsis tagab ühtlane ja pidev digitaalsete lahenduste rakendamine tööstuses. “Arenguruumi on palju, kuid õnneks on mitmed Eesti tööstusettevõtted näidanud üles soovi alustada või jätkata tootmisprotsesside digitaliseerimisega järgmise kahe aasta jooksul, mis on Eesti konkurentsivõime kasvatamiseks hea algus,” ütles Laas.
Laasi sõnul on EAS võtnud sihiks toetada ettevõtjaid tehnoloogiahüppe sooritamisel, selleks on alustatud arendusmaratonide ja seminaridega, ühendamaks erinevate sektorite kompetentsi tööstusettevõtetele sobilike lahenduste loomiseks ning alates 2018. aasta oktoobrist on EASist võimalik taotleda ka tööstusettevõtetel digidiagnostika toetust.
Targa töösturi auhinna eestvedaja ja Eesti Inseneride Liidu presidendi professor Arvi Hamburgi sõnul võimaldab uute tehnoloogiate kasutusele võtmine kiiremaid tulemusi ja tõhusamat progressi ning ettevõtted peaksid juba täna mõtlema hoolega sellele, kuidas tööstusprotsesse korraldada, et tootmist efektiivistada, et seeläbi lisandväärtust luua. „Robotite ja automatiseeritud lahenduste kasutusele võtmine on tuleviku tööstuse alus. Igasugune tugi ja tunnustus meie ettevõtjatele, kes on selle sammu ette võtnud, on täna hädavajalik, et tekiks juurde neid, kes julgeksid viia oma tootmise uuele tasemele.“
Suurettevõtete kategoorias pälvis auhinna Viru Keemia Grupp, kuna ettevõte on viimase aastaga liidestanud omavahel mitmeid automaatseid süsteeme ja tõhustanud äriprotsesse.
Väike- ja keskmise suurusega tööstusettevõte hulgast valis konkursi žürii parimaks Adven Eesti AS, mis käivitas eelmisel aastal andmete visualiseerimise ja väärindamise projekti, mille tulemusel parandatakse ettevõtte juhtimisotsuseid.
Tööstusi mõjutanud parima digialgatuse auhinna sai Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL), kes korraldab mitmendat aastat järjest rahvusvahelist tööstuskonverentsi, on viinud läbi maakondlikke seminare ning viinud läbi kaks koostööprojekti tööstuse digitaliseerimise alaste praktiliste näidete loomiseks Eesti Masinatööstuse Liidu ja Hyrles OÜ-ga ning TalTechi ja IKT-ettevõtetega.
Targa töösturi auhinnaga tõstetakse esile ettevõtjaid, kes on panustanud Eesti majanduse lisandväärtuse ja tootlikkuse kasvule ning aidanud nii kaasa kogu Eesti konkurentsivõime kasvule.
Auhinnad anti välja kolmes kategoorias: suurettevõte; väikeettevõte ja digialgatus. Kandidaate said esitada erialaliidud ning laureaadid valis välja viieliikmeline žürii, kuhu kuulusid Inseneride Liidu, EASi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, TalTechi ning Äripäeva esindajad.
Eesti Inseneride Liit ja EAS