ITL sai uue juhatuse ja presidendi

21. aprill 2023

ITL-i üldkoosolekul valiti 9-liikmeline juhatus aastateks 2023-2025. ITL-i presidendiks valis juhatus Ats Albre ning asepresidendina jätkab Anna-Greta Tsahkna.

Uude 9-liikmelisse juhatusse kuuluvad Nortal Eesti juht Ats Albre, CybExer Technologies OÜ nõukogu esimees Lauri Almann, Unifiedpost AS tegevjuht ja juhatuse liige Andrus Kaarelson, Datel AS juhatuse esimees Urmas Kõlli, Playtech Estonia direktor Ivo Lasn, Elisa Eesti AS juhatuse liige Toomas Polli, Gofore Estonia OÜ tegevjuht Tuuli Pärenson, Fleet Complete Eesti OÜ juhatuse liige Jaanus Truu ja Timbeter OÜ tegevjuht Anna-Greta Tsahkna.

ITL ühendab 124 asutust, enamik info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) ettevõtted, samuti on liidus esindatud ka haridus- ja koolitusasutused, pangad ja advokaadibürood.

ITL-i president Ats Albre: Tegutseme selle nimel, et Eestis tehnoloogiaga tegelevatel ettevõtetel lihtsam tegutseda oleks. Info ja side sektor on tänaseks jõudnud 10%-ni SKP-st ehk on üheks suurimaks kasvumootoriks riigis. Meil on potentsiaali seda rohkem kui kahekordistada, kuid selle eelduseks on, et me võtame selge ambitsiooni olla rahvusvaheliselt eestvedaja ja liidri rollis. Me soovime, et ka kümne aasta pärast on Eesti juhtiv e-riik maailmas, mis tagab tõhusaima riigikorralduse ning toetab ettevõtete eksporti. Me töötame ITL-is selle nimel, et hoida ettevõtlust soosivat ärikeskkonda, toetada innovatsiooni ja tagada talendid seda kõike looma.

Uus juhatus lähtub prioriteetide seadmisel ITL-i visioonist infoühiskonnast, milles on olulised sambad innovaatiline ja kestlik majandus, nutikas rahvas ning julge ja visiooniga riik. Hea meel on selle üle, et taaskord oleme saanud kokku mitmekesiste kogemustega juhatuse, kus esindatud on meie erinevate fookusvaldkondade, nagu küberturvalisus, haridus, Eesti ärikeskkonna kujundamine, eksport, telekom, intelligentsed transpordisüsteemid, eksperdid.

Suur tänu eelmisele juhatusele ja presidendile Juhan-Madis Pukile! Edu uuele juhatusele!