ITL soovitab ettevõtetel meenutada küberturvalisuse aabitsatõdesid

02. märts 2022

„Püüame kõik leida viise, kuidas praegu Ukrainat toetada ja aidata, aga me ei tohiks seejuures unustada meie enda turvalisust,“ ütleb ITL-i president Juhan-Madis Pukk.

„Sellest tulenevalt oleme ITL-is kokku pannud lihtsa nimekirja küberturvalisusega seotud elementaarsetest tegevustest, mida asutused ja ettevõtted, aga ka eraisikud tegema peaks, et ennast kaitsta.“

Puki sõnul on seoses olukorraga Ukrainas viimane hetk üle vaadata küberturvalisusega seotud kitsaskohad nii oma ettevõttes kui ka personaalsemalt. „Sõltume üha enam igapäevaselt digitaalsetest abimeestest, mille turvalisuse tagamine on sama elementaarne, nagu öösel koduukse lukku keeramine. Meie koostatud nimekirja tasub aeg-ajalt üle vaadata, kindlustamaks et olete teinud kõik endast sõltuva tagamaks oma organisatsiooni süsteemide turvaline toimimine ja andmekaitse.“

ITL-i soovitused lehel: https://itl.ee/kriis/
Küsimuste korral pöörduge julgelt enda IT ning sideteenust pakkuvate ettevõtete poole.

„Saame ka aru, et paljud soovivad täna Ukraina heaks midagi teha ning soovime üle rõhutada, et küberrünnakute sihitu korraldamine agressiivsete riikide vastu võib tekitada rohkem kahju kui kasu,“ lisas Pukk. „Püüame enda abi paremini sihtida, näiteks on ITL loonud kontakti Ukraina IT ministeeriumi diginõunikuga, et olla pidevalt kursis sealsete IT vajadustega ning vahendada meie ettevõtete valmidust Ukrainat aidata.“

ITL soovitab vaadata ka Riigi Infosüsteemi Ameti soovitusi ning kursis olla küberruumis toimuvaga.

ITL 2. märtsil 2022
Foto: Pixabay