ITL-i liikmed koostasid ühiselt soovitused ERP hankimiseks

14. november 2023

ITL-i liikmesettevõtted töötasid Eesti IKT klastri projekti raames koostöös välja juhendi, mis aitab ettevõtte ressursside planeerimise (ERP) juurutamisel ebaõnnestumisi vältida.

ITL-i tegevjuht Doris Põld ütleb, et ettevõtte ressursside planeerimise tarkvara on paljude organisatsioonide tuiksoon, mis aitab hoida üheskoos kogu ettevõtte toimimist. „Kuna ettevõtete vajadused ja tegevusalad on erinevad, siis tuleb leida just enda äri spetsiifikale kõige paremini vastav lahendus. Ärimaailmas ennustamisega tegelemine ei ole just see, millega ettevõtte juhid tahaksid pidevalt kokku puutuda, aga samas ei ole võimalik kõike lõpuni ette planeerida.“ Seepärast aitabki digilahenduste kasutuselevõtmine paremini planeerida ettevõtete töötajate aega ülesannete täitmiseks, samuti seadmete ja materjalide kasutust, aga ka hoonetes ressursside optimaalseimat kasutust (näiteks energiakulud jms).

„Rõõm on tõdeda, et igapäevaselt konkureerivaid tooteid pakkuvad ERP juurutamisega tegelevad ettevõtted koondusid selleks, et ühiselt panna kokku soovituste nimekiri, millele mõelda ERP-i hankima hakates,“ lisab Põld. „Teadlikum klient on alati parem partner. Soovitame juhendis toodud samme kasutada kontrollnimekirjana, et põhjalikult läbi mõelda oma ettevõtte ERP juurutamise protsess ning osata esitada asjakohaseid ja olulisi küsimusi oma ERP tarnijale.“

Juhendist leiab info, mida tuleks läbi mõelda ERP juurutamise projekti planeerides ning mida on vaja selleks, et võimalikult hästi ressursside planeerimiseks ülesandeid koostada. Samuti tuuakse ära nüansid, mida kaaluda ERP lahenduse ja partneri valikul ning põhjused, miks võib ERP juurutamine ebaõnnestuda.

Juhendi leiab ITL-i veebilehelt:

Materjali koostasid ITL-i kuuluvad ettevõtted BSC Itera AS, Columbus Eesti AS, Fujitsu Estonia AS, Lean Digital (Lean OÜ), Merada OÜ ja Rocksoft OÜ.

Kuula ka Äripäeva raadiosaadet, kus liidu tegevjuht räägib sellest, kuidas ERP-juurutamine ei ole lihtsalt IT, vaid on äriprojekt:


Tegevuse elluviimist toetas projekti Eesti IKT klaster raames Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

ITL-i pressiteade 14.11.2023