Jõhvi tehnoloogiakool alustas vastuvõttu

17. aprill 2021

Eesti esimene uudsel iseõppel põhinev Jõhvi tehnoloogiakool täiskasvanutele alustab õppijate vastuvõtmist ja võtab kasutusele nime kood/Jõhvi.

Esimese sammuna peavad kooli kandideerijad täitma kooli kodulehel võimete testi, misjärel valitakse 600 parimat järgmisesse vooru. Sügisel saab tasuta programmeerimisharidusega alustada 200 õppijat.

Test hindab kandideerija mälu, analüütilist mõtlemist ja probleemide lahendamise oskust. Testi tegemiseks ei ole vaja teha eeltööd. Oluline on varuda testi tegemiseks poolteist tundi aega, kuna test tuleb läbida ühe korraga. Teise sammuna kutsutakse 600 parimat testi läbinud kandidaati suvel kolmenädalasele katseperioodile Sprint, kus algab programmeerimise õpe ning väga intensiivsete päevade jooksul peavad kandidaadid lahendama erinevaid ülesandeid nii üksi kui ka meeskondades.

Kooli käivitamiseks saadi toetust Riigi Tugiteenuste Keskuse ja rahandusministeeriumi loodud Ida-Viru maakonna ettevõtluse ning inimeste tööalase oskuste mitmekesistamise voorust ning KredExi ja Startup Estonia Ida-Virumaa iduettevõtluse toetamise programmist. Lisaks on oma nõusoleku kooli loomist toetada andnud kümned eraisikud, mitmed tuntud ettevõtted ja organisatsioonid, nagu Wise, SEB, LHV, Superangel, Bolt, Astrec Data, Pipedrive, Adcash, Asutajate Selts, Heateo Haridusfond ja Startup Estonia.

Jõhvi tehnoloogiakool on uudne praktilist täiendharidust pakkuv kool täiskasvanutele, mis aitab vähendada üha kasvavat nõudlust tarkvaraarendajate järele. Kool tuleb Jõhvi, et mitmekesistada Ida-Virumaa haridusmaastikku ja pakkuda kohalikele inimestele ja regioonile tervikuna uusi arenguvõimalusi. Kooli asutajad on Taavet Hinrikus, Marek Kiisa, Mari-Liis Kitter, Maarja Pehk, Merlin Seeman, Rainer Sternfeld, Ede Tamkivi ja Martin Villig.

Jõhvi tehnoloogiakooli pressiteade 26.04.2021