Klaster Tansaania IKT aastakonverentsil

31. oktoober 2022

Sansibaril toimuva Tansaania IKT aastakonverentsi 2022 peateemaks on digitransformatsiooni mõju võimendamine „sinises majanduses“ sotsiaal-majandusliku arengu heaks.

Samateemalises paneeldiskussioonis osales ka Daniel Schaer, erivolitustega diplomaatiline esindaja Aafrika majandusküsimustes. Konverentsipäevale eelnesid Eesti delegatsiooni kohtumised ka erinevate organisatsioonidega, kellega arutati, kuidas lisaks mandri-Tansaaniale teha digitaliseerimise abil elu paremaks ka Saaremaa suurusel Sansibari saarel. Konverentsi haridusteemalises paneeldiskussioonis osales Carl-Rober Reidolf (Net Group), kõne all oli elanikkonna digioskuste laiem vajadus. Kedi Välba (Aktors) diskuteeris paneelis, mille fookuses oli teenuste digitaliseerimine kohtute näitel.

Konverentsi viimasel päeval toimus Eesti IKT klastri korraldamisel töötuba, mille viisid läbi klastri ettevõtted Aktors, Net Group ja RaulWalter. Töötoas osalesid huvilised presidendi büroost, IT ministeeriumist, ülikoolidest, IKT amet, Euroopa Liidu esindusest kohapeal ja eraettevõtetestki, kes digiteenuseid pakuvad. Nagu tavaks viidi kurssi e-Eesti looga, räägiti registritest, digiidentiteedist, andmevahetusest ja kübertuvalisusest ning seejärel tooti näiteid teenustest, mida on võimalik nende alussammaste peale ehitada. Küsimusi jätkus. Pärast töötuba kohtuti presidendi kantselei ja IT-ministeeriumiga.

Klastri esindajad kohtusid ka Zanzibar Investment Promotion Authority ning Zanzibari Kaubandus-tööstuskojaga. Enne konverentsi lõputseremooniat külastas Tansaania IT-minister ka messiala ning käis ka Eesti boksis, kus esindasid klastrit Aktors, Net Group, RaulWalter ja Digital Nation.

Eesti IKT klaster on kohapeal AU-EU Digital for Development (D4D) Hub partnerina.