Kolme päevaga kolm linna Ühendkuningriigis

16. mai 2024

Targa linna ettevõtted käisid sel nädalal Suurbritannias ärivisiidil, külastati Londonit, Birminghami ja Manchesteri.

Teekond algas Londonist, kus delegatsioon pidas viljakaid arutelusid Londoni omavalitsusega. Uuriti koostöövõimalusi Londoni ja Eesti vahel digitaliseerimise väljakutsete osas, jagati edulugusid mõlemast piirkonnast ning saadi ülevaade Londoni visioonist ja olulisematest algatustest seoses Targa linna lahendustega. Toimus ka mitmeid B2B kohtumisi. Päeva lõpetas suursaadik Viljar Lubi korraldatud täismaja vastuvõtt, mis edendas arutelusid veelgi.

Järgmine peatus oli Birmingham, kus saadi infot West Midlandsi digi- ja rohetehnoloogiate ning tuleviku liikuvuse sektorite võimalustest.

Reis lõppes Manchesteris, kus Eesti delegatsioonil oli sealse kaubanduskoja toel arvukalt individuaalseid kohtumisi kohalike ettevõtete ja ametiasutustega.

Ettevõtetest olid kaasas Bikeep, CybExer Technologies, DigiLogistika Keskus, GoSwift, Nortal, Ridango, Trinidad Wiseman.

Visiidi läbiviimist aitasid korraldada Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Välisministeerium ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja ISMEF projekt, mille tegevuste elluviimist toetab Euroopa Liit Interreg Kesk-Läänemere programmist.

Lili KuuskNutika liikuvuse valdkonna juhtITS Estonia+372 6177 145+372 5854 2008