LATAM-delegatsioon Eestis

07. november 2022

Eesti IKT klastri kutsel viibisid nädala Eestis koos Ameerika Riikide Organisatsiooniga (OAS) kolme riigi esindajad Costa Ricast, Dominikaani Vabariigist ning Trinidad ja Tobagost.

Õppevisiit algas ITL-iga tervituskohtumisega, pärast mida said Ladina-Ameerika (LATAM) külalised Välisministeeriumis ülevaate ministeeriumi rollist küber- ja digidiplomaatias, e-Eesti Esitluskeskuses e-Estonia räägiti e-Eesti lugu ning tutvustati meie startup ökosüsteemi. Teisipäev algas delegatsioonil Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) inimestega kohtumisega. Kohtumisi jagus igasse päeva.

Nädala jooksul toimunud kohtumiste ja töötubade tulemusena arutati Ameerika Riikide Organisatsiooniga nii külas olnud riikide ametnike koolitamiste jätkamist kui ka võimalikke pilootprojekte andmevahetuse valdkonnas. Et Eesti on juba sõlminud kahe riigi, Costa Rica ning Trinidadi ja Tobagoga, digikoostöö memorandumid ning IKT klastri konsortsium on juba läbi viinud ka esmase mõjuhindamise Trinidad&Tobagos, on soodne pinnas jätkutegevusteks juba loodud. Toimunud õppekäik aitas veelgi kaasa koostöö tugevdamisele ning konkreetsete jätkutegevuste kokkuleppimisele.