Lõppes Tallinn Digital Summit ’23

07. september 2023

Toimus järjekorras 6. Tallinn Digital Summit.

Tallinn Digital Summiti eel korraldas välisminister Margus Tsahkna koos ITL-iga vastuvõtu, kuhu olid kutsutud tipp-poliitikud, arvamusliidrid, ettevõtjad ja tehnoloogiakogukonna esindajad kogu maailmast.

Tallinn Digital Summit tippkohtumise fookuses on demokraatia ja tehnoloogia vahelise suhte uuendamine, keskendudes valitsemisele ja avatud ühiskonnale. Konverentsi teemasid puudutati ka õhtusel diskussioonil „AI võtab võimu“ koos panelistidega, kelleks olid Mandianti asepresident Sandra Joyce ja Elizabeth Kiehner Nortalist. Arutelu modereeris Florian Marcus.

Fotogalerii vastuvõtust ITL-i Facebookis (fotod: Silver Gutmann).

Kahepäevasel Tallinn Digital Summit 2023 Kultuurikatlas olid ITL-i ja IKT klastri liikmed-partnerid nähtavad nii lavadel kui ka virtuaalsetes boksides. Arvestatavate vestluspartneritena räägiti väga erinevatel teemadel: rohetehnoloogiad, kübervastupidavus, digimuutused era- ja avalikus sektoris, andmete kaitmine, digiühiskondade ehitamine jm.

Tippkohtumist külastas ka ITL-i katusorganisatsiooni DIGITALEUROPE direktor Cecilia Bonefeld-Dahl, kes kohtus muuhulgas ka majandus- ja IT-ministri Tiit Riisaloga, et arutada Euroopa ettevõtete konkurentsi- ja innovatsioonivõimet mõjutavaid regulatsioone, nagu AI Act ja Data Act. Lepiti kokku, et oluline on vältida ülereguleerimist jätmaks ruumi innovatsioonile.

Tippürituse raames toimusid lisaks muudki kohtumised:

näiteks külastasid ITL-i Belgia arengukoostööagentuur Enabel ja Saksa arengukoostöö agentuur GIZ ja Föderaalne majanduskoostöö ja arengu ministeerium (BMZ). Fotogalerii ITL-i Facebookis.

Kohtuti ka Lõuna-Aafrika Vabariigi avaliku halduse ministriga, keda huvitasid peamiselt e-riigi põhialused, e-teenuste jätkusuutlikkus ja turvalisus ning era- ja avaliku sektori koostöö koordineerimine.

Filipiinide IT-ministri delegatsiooniga, kes tutvustas meile Filipiinide digivaldkonna hetkeseisu. Arutasime ka Filipiinide väljakutseid (nt. digiallkiri ja küberturvalisus) ning koostöövõimalusi Eesti riigi ja ettevõtetega.