President Kaljulaid Keenias visiidil

09. september 2021

President Kersti Kaljulaid alustab neljapäeval kolmepäevast riigivisiiti Keeniasse. Teda saatvasse delegatsiooni kuuluvad ka ITL-i liikmed:

Visiidi fookuses on äridiplomaatia ja Eesti ettevõtete huvide edendamine Aafrikas, see on esimene Eesti riigivisiit Aafrikasse.

Järelvaadatav Keenia-Eesti ärifoorum “Think Tank on Sustainability for e-Governance in Kenya RoundTable Meeting”, mis toimus 10. septembril 2021:

Presidendi välisnõunik Kristel Engman: “Keenia pealinn Nairobi on terve Aafrika mandri majanduselu süda ning paljudel Eesti ettevõtetel on soov seal haaret laiendada. Äridiplomaatia on läbi viie aasta olnud praeguse riigipea tugevas fookuses. Meie ettevõtete jaoks on see nii-öelda lendstart, mõnes kohas ka ukse avamine, ametkondades tee sillutamine. Lisaks on Keenia Aafrika üks peamisi diplomaatilise elu keskusi, siin asuvad paljude rahvusvaheliste agentuuride peakontorid ja esindused.”

Oluline on ka kahe riigi omavaheline koostöö ning meie kogemuse jagamine. Eeskätt on Keenia poolel olnud huvi meie haridusvaldkonna, e-valitsemise ja digikogemuste vastu.

Riigivisiit kestab neljapäevast laupäevani. Kaljulaidi saadavad visiidil välisminister Eva-Maria Liimets, riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja äridelegatsioon, mida juhib majandusministeeriumi asekantsler Sille Kraam. Visiidiga paralleelselt toimub Nairobis ka Eesti-Keenia ärifoorum.

Presidendi kantselei pressiteade 8.09.2021