Tänati Ukrainat toetanud asutusi

15. juuli 2022

Sutt ja Ukraina suursaadik Eestis tänasid Ukraina humanitaarabi staapi oluliselt toetanud asutusi.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister välisministri ülesannetes Andres Sutt andis koos Ukraina suursaadikuga Eestis Mariana Betsaga 13. juulil Omnivale, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidule (ITL) ning Mootor Grupile üle tänukirjad.

Ukraina humanitaarabi staap alustas tööd vahetult pärast Venemaa laiaulatusliku sõja puhkemist, et viia kokku Ukraina abisoovid ning Eesti riigiasutuste ja ettevõtete pakkumised. Peamiselt keskenduti humanitaarabile kolmes vallas: tervishoid, ajutine peavari ja toiduabi.

Minister Sutt nentis, et Venemaa sõja tõttu Ukrainas vajab humanitaarabi üle 16 miljoni inimese, kes peavad juba üle nelja kuu kestnud sõja koledustes hakkama saama peavarju, vee, toidu ja muu eluks hädavajalikuta. „Alates veebruaris puhkenud sõja esimestest päevadest on Eesti inimesed, ettevõtted ja riigiasutused olnud Ukrainale erakordselt toeks, aidates Ukraina inimesi igakülgselt nii omal käel kui ka koostöös. Täna tunnustasime Omnivat, ITLi ja Mootor Gruppi, kes on selle ehedaks näiteks – nende toetus annetuste, transpordi ja logistika korraldamise ning kasulike nõuannetega Ukraina humanitaarabi staabile aitas kindlustada elutähtsa abi jõudmise Ukrainasse,“ ütles Sutt.

Välisministeeriumi pressiteade 14.07.2022