Toomas Polli sõnul vajab Eesti digitiiger julgust

05. aprill 2024

Toomas Polli kirjutab sellest, kuidas Eesti kunagine teenäitaja ja innovatsiooniliidri positsioon on asendumas alalhoidliku hoiaku ja teiste riikide positsioonide kopeerimisega.

Kui meie erasektor on tänaseni punnis innovaatilistest ideedest ja julgusest proovida-põruda-uuesti proovida-õnnestuda, siis mida päev ja aasta edasi, seda enam on tunda, et pealehakkamine ja himu midagi uut teha on avalikust sfäärist kadumas.

ITL-i juhatuse liige Toomas Polli (Elisa Eesti) kirjutab ajalehes Eesti Päevaleht vajadusest luua valmisolek paigaldada suuremamahuliste teeremontide käigus trasside äärde ka tugijaamad, et katta välkkiire võrguga ka senised valged alad. Kahjuks saab liiga sageli enne asfalt maha…

Samas leidub ka lootustandvaid märke. Näiteks on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majanduspoliitika plaanis internetitaristu probleemidega tegelemine juba täna ära märgitud. Julgus esimesena teha võiks olla Eestis digiarengu märksõna, sest järgmised suured asjad ei saagi sündida ettevaatlikkusest ja teiste järel ootamisest.

Artikkel ilmus Eesti Päevalehes 5. aprillil 2024:

Foto: Jake Farra.