Välisministeeriumi äridiplomaatia päev

27. august 2022

26. augustil toimus välisministeeriumis esindusjuhtide konverentsi raames äridiplomaatia päev, kus kohtusid Eesti suursaadikud üle maailma ja enam kui 150 ettevõtjat - nende seas ka ITL-i partnerid.

Välisministeeriumi esimesel ettevõtete väljapanekul said Eesti suursaadikud tutvuda toodetega kaitsetööstuse, targa transpordi, digilahenduste, ehituse, toidutööstuse ja targa põllumajanduse valdkondadest. Selle järgnesid Korea, India ja Singapuri turgude tutvustusseminarid.

„Iga-aastase esindusjuhtide konverentsi oluline osa on äridiplomaatia päev, et viia meie suursaadikud üle maailma kokku ettevõtjatega, kes saavad oma uuenduslikke teenuseid ja lahendusi tutvustada ning luua uusi kontakte välisturgudele sisenemiseks,“ sõnas asekantsler Mariin Ratnik. „Aktiivne äridiplomaatia Eesti majandusliku arengu toetamiseks on välisministeeriumi üks prioriteete, et aidata Eesti head ideed laia maailma, edendada eksporti ja tuua siia välisinvesteeringuid. Seejuures on väga oluline meie koostöö Ettevõtluse ja Innovatsiooni sihtasutusega (EIS).“

Allikas: Välisministeeriumi pressiteade. Vaata ka: ürituse fotojäädvustust (fotod: Välisministeerium).