e-valitsemise koolitus Palestiinale

05. oktoober 2021

Eesti IKT klaster viis 29.-30. septembril 2021 läbi online-koolituse e-valitsemise teemal Palestiinale.

Töötoas, mille viis klaster läbi koostöös Vahemere riikide liiduga (UfM) ja Saksa arenguorganisatsiooniga GIZ, osales üle 60 inimese avaliku sektori asutustest, erasektorist, ülikoolidest jm, kes on seotud Palestiinas digitransformatsiooniga.

Eesti lahendused on edukalt rakendatavad ka mujal. Kahepäevane koolitus võimaldaski eestlastel jagada e-valitsemise ja e-riigi teenuste ülesehitamise kogemusi, mis toetavad digipööret.

Palestiina Infotehnoloogia ja kommunikatsiooni minister Ishaq Sidr ning Palestiina asevälisminister Amal Jadou rõhutasid Palestiina valitsuse valmisolekut e-valitsemiseks järgmisi samme astuma. X-teed on riigis koostöös Eestiga loodud, nüüd keskendutigi järgmistele sammudele.

Eesti IKT klastri partnerid tõid praktilisi näiteid Eestis toimivate ja meie elanike kasutatavate lahenduste kohta, nagu eKool, äriregister, maksuamet jt.

Koolitus oli teine osa e-valitsemisele pühendatud töötubade sarjast, mis järgnes Vahemere riikide liidu konverentsile Tallinnas 30. septembril 2019.

Eesti IKT klaster on sektori ettevõtete rahvusvaheliselt tunnustatud koostöövõrgustik ja tugi äri arendamiseks. Klastri eesmärk on aidata riikidel ja organisatsioonidel jõuda maailmatasemel digitaalsete ühiskondadeni. Keskendutakse kolmele fookusvaldkonnale: e-riigi lahenduste eksport, intelligentsed transpordi süsteemid (ITS) ja tööstuse digitaliseerimine.